OneDrive na Androida teraz ze wsparciem dla Google Cast

OneDrive na Androida teraz ze wsparciem dla Google Cast

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
09:00
11.05.2021
1791 wyświetlenie

Dla większości użytkowników Androida chmura Microsoftu zajmuje drugie miejsce za Dyskiem Google, co jest zrozumiałe, jako że system jest rozwijany przez Google i mocno powiązany z jego usługami. Ci jednak, którzy subskrybują Office 365 albo po prostu korzystają z darmowego konta Microsoft, mogą liczyć na świetne doświadczenie OneDrive. Teraz stało się ono nieco lepsze dzięki integracji z Google Cast.

Wsparcie dla Google Cast oznacza, że użytkownicy mogą teraz łatwo transmitować wideo na kompatybilne z nim urządzenia, takie jak dongle Chromecast HDMI. Zmiana została wprowadzona w OneDrive na Androida w wersji 6.29.1, choć wygląda na to, że jest wdrażana etapami. Jeśli jesteście posiadaczami Google Chromecast lub innych urządzeń zgodnych z Google Cast, w prawym górnym rogu aplikacji pojawi się ikona Cast, gdy otworzycie w niej wideo lub zdjęcie, a także w przeglądarce plików.

Google Cast, OnMSFT

Funkcja może być całkiem przydatna dla osób, które gromadzą wiele filmów w OneDrive, np. synchronizując je z rolki aparatu. Warto jeszcze zaznaczyć, że aplikacja nie może transmitować plików, których nie potrafi sama odtworzyć. Nie powinno to być jednak specjalnym problemem, o ile nie używamy przestarzałych albo egzotycznych formatów wideo, jako że OneDrive ma dość szeroki zakres wspieranych dla podglądu formatów.

OneDrive w aktualnej wersji na urządzenia z Androidem można pobrać bezpłatnie ze Sklepu Play.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.androidpolice.com/2021/05/09/onedrive-is-getting-long-overdue-casting-support/

Polecamy również w kategorii Android