Office na Androida już oficjalnie wydany

Office na Androida już oficjalnie wydany

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:57
29.01.2015
2932 wyświetlenia

Na początku stycznia Microsoft uruchomił oficjalny program testowy pakietu Office dla Androida. Dziś firma ogłosiła, że cały pakiet aplikacji wychodzi właśnie z fazy beta, by zadebiutować w pierwszej stabilnej wersji. Użytkownicy mobilnego systemu od Google mogą więc już powoli zacząć wypatrywać Office w sklepie Google Play!

Okres testów zakończony - ogłosił Microsoft. Pakiet aplikacji w wersji beta został pobrany przez użytkowników systemu Android ze 110 krajów ponad 250 000 razy, w 33 językach. By lepiej zrozumieć konieczność przeprowadzenia złożonych testów, musimy rzucić okiem na różnorodność Androida - chodzi bowiem o 3000 wariantów urządzeń, pokrywających się z 500 modelami w różnych rozmiarach i z różnymi możliwościami sprzętowymi.

Dziś na oficjalnym kanale Office Videos w serwisie YouTube pojawiła się krótka prezentacja, na której zobaczymy działanie aplikacji Word, Excel i PowerPoint uruchomionych na tablecie z Androidem. Warto tu nadmienić, że interfejs pakietu jest niemal identyczny, jak w przypadku Office dla Windows 10. Na filmie zobaczymy również powiązanie aplikacji z chmurą OneDrive czy dotykowe możliwości interfejsu. "Teraz możesz tworzyć i edytować dokumenty Word, Excel i PowerPoint za darmo na twoim tablecie z Androidem. Pobierz prawdziwe aplikacje Microsoft Office ze sklepu Google Play już dziś" - czytamy w opisie wideo. Microsoft spełnia więc swoją obietnicę z listopada zeszłego roku, kiedy to zapowiedział, że Office będzie dostępny za darmo na wszystkich platformach mobilnych.

Wymagania sprzętowe dla pakietu będą takie same, jak w wersji Preview. Office for Android zoptymalizowany jest do pracy z tabletami wykonanymi w architekturze ARM, które wyposażono w ekrany o przekątnej od 7 do 10,1 cali oraz 1 GB pamięci RAM. Aplikacje będą działać najlepiej na najnowszej wersji systemu - Android 5.0 Lollipop - choć są one wspierane również na starszej wersji - 4.4 KitKat.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/after-250000-downloads-office-for-android-graduates

Polecamy również w kategorii Android