Odłączanie okna czatu również w aplikacji Twój telefon

Odłączanie okna czatu również w aplikacji Twój telefon

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
12:52
02.06.2020
1066 wyświetleń

W ostatnich dniach do Microsoft Teams zawitała funkcja "Otwórz czat w nowym oknie", która pozwala wydzielać okienka czatu z głównego okna Teams. Wydaje się ona być inspirowana trybem widoku dzielonego w Skype. A skoro rozwiązanie jest dobre, dlaczego nie użyć go jeszcze w innych miejscach? Najwyraźniej następna w kolejce jest aplikacja Twój telefon.

Twój telefon — podobnie jak Teams — łączy w jednym oknie kilka widoków, między którymi można się przełączać. Nie sposób jednocześnie przeglądać zdjęcia, nawiązywać połączenia, czytać powiadomienia i czatować w widoku wiadomości. Z pomocą przyjdzie dopiero tryb Picture-in-Picture, czyli obrazu w obrazie. Nazwa może wydawać się znajoma, jako że występuje ona już w przeglądarkach, gdzie pozwala np. oddzielić okienko odtwarzania wideo od reszty strony, którą można przeglądać niezależnie. W przypadku Twojego telefonu tryb oddziela okienka czatu od głównego okna aplikacji. Jak widać na grafice, odpowiada za to taka sama ikona, jak w Teams, również umieszczona w prawym górnym rogu.

Funkcja jest obecnie rozwijana i możliwe, że najpierw zostanie oddana do testów Insiderom. Nie zostało to jeszcze potwierdzone, niemniej tak to zwykle wygląda. Możemy spodziewać się, że motyw wydzielania okien z podstawowego okna wielofunkcyjnych aplikacji udzieli się też innym "kombajnom" typu wszystko-w-jednym.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/your-phone-app-to-get-pip-support-for-messaging/

Polecamy również w kategorii Android