Od teraz Microsoft broni demokracji również w Europie

Od teraz Microsoft broni demokracji również w Europie

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
14:36
20.02.2019
299 wyświetleń

O parasolu ochronnym, jaki Microsoft chce rozpiąć nad demokratycznymi mechanizmami, takimi jak wybory, już kiedyś wspominaliśmy. Jednym z elementów jest tutaj usługa o nazwie AccountGuard, która oferuje dodatkowe zabezpieczenia i narzędzia monitorowania zagrożeń. Microsoft skierował tę usługę specjalnie w stronę podmiotów, które mogą stanowić ważny cel manipulacji i prób nielegalnego pozyskania poufnych danych. Są to na przykład komitety wyborcze oraz politycy biorący udział w kampanii wyborczej, jak również firmy, które tym komitetom udostępniają rozwiązania technologiczne.

Do tej pory usługa ta działała jedynie w USA, lecz teraz Microsoft postanowił rozszerzyć jej działanie i objąć nią również Europę. Zbiega się to ze zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego. Usługa dostępna jest teraz we Francji, Niemczech, Szwecji, Danii, Holandii, Finlandii, Estonii, Łotwie, Litwie, Portugalii, Słowacji, Hiszpanii i Irlandii. Polski na tej liście brak, ale być może zostanie ona jeszcze rozszerzona.

AccountGuard oferuje:

  • Najlepsze narzędzia i wskazówki dotyczące bezpieczeństwa przeznaczone dla osób funkcjonujących w przestrzeni politycznej.
  • Dostęp do specjalnych webinariów i warsztatów cyberbezpieczeństwa.
  • Powiadomienia w przypadku możliwego do wykrycia zagrożenia dotyczącego konta Office 365.
  • Powiadomienia zarówno organizacji, jak i konkretnej osoby (jeśli to możliwe), gdy zarejestrowane konto w domenie hotmail.com lub outlook.com związane z organizacją jest zagrożone.
  • Wsparcie w usuwaniu luk bezpieczeństwa i likwidowaniu zagrożeń.
  • Bezpośrednia linka kontaktowa z zespołem programu Microsoft Defending Democracy.

W cyfrowej erze bezpieczeństwo danych jest wyjątkowo istotne, zwłaszcza w tak kluczowej kwestii, jaką są demokratyczne wybory. Microsoft chce stać na straży tego, by demokracja pozostała niezagrożona i wolna od manipulacji.

Wszystkie produkty Microsoft w jednym miejscu - Sklep CentrumXP


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-expands-accountguard-service-to-europe-to-protect-highly-targeted-customers/

Polecamy również w kategorii Firma Microsoft