Nowy tablet Panasonic certyfikowany do pracy w strefach zagrożonych wybuchem

Nowy tablet Panasonic certyfikowany do pracy w strefach zagrożonych wybuchem

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
23:29
30.01.2018
0 komentarzy
1268 wyświetleń

Gdy w świecie Windows mowa jest o Panasonic, można być pewnym, że chodzi o jakiś pancerny sprzęt do zadań specjalnych. O kolejnych osiągnięciach Japończyków pisaliśmy na łamach CentrumXP wielokrotnie - ostatnio prezentując np. fabrykę, w której powstają i poddawane są testom wytrzymałościowym Toughbooki i Toughpady. Nie inaczej będzie dziś. Panasonic wprowadza bowiem na rynek nowy model tabletu z Windows 10 Pro, tym razem przystosowany do pracy w nieco innych, choć nadal bardzo ekstremalnych warunkach.

Panasonic Toughpad FZ-G1 ATEX

Toughpad FZ-G1 ATEX, bo takie oznaczenie przyjął nowy tablet, już samą nazwą sugeruje, do czego został stworzony. ATEX (fr. Atmospheres Explosibles) to dyrektywa unijna, która definiuje wymagania dla produktów przeznaczonych do pracy w strefach zagrożonych wybuchem. Gdzie więc można będzie zabrać tego 10-calowego pancerniaka? Na przykład do kopalni lub wszędzie tam, gdzie może dojść do eksplozji gazów, oparów albo pyłów. Pracować w tych potencjalnie niebezpiecznych warunkach nie można na byle czym. Toughpad oferuje więc 14-godzinną pracę na jednym ładowaniu (wymienialnej!) baterii oraz już nie najnowszy, ale wciąż dający radę procesor 6 generacji Core i5-6300u vPro. Wszystko to działa oczywiście pod kontrolą pełnego Windows 10 Pro.

Panasonic Toughpad FZ-G1 ATEX

Jako że mówimy o Toughpadzie, urządzenie spełnia wiele innych wymagań do pracy w warunkach ekstremalnych. Poświadczają to certyfikaty MIL-STD 810G i IP65. Tablet można skonfigurować do pracy z czytnikiem kodów kreskowych 2D, GPS, micro SD, dwoma portami USB 2.0, przewodowym LAN i czytnikiem inteligentnych kart. Panasonic o swoim nowym produkcie mówi, że jest to jego "najbardziej wszechstronne jak dotąd urządzenie mobilne ATEX, zapewniające pracownikom mobilnym w branżach o kluczowym znaczeniu bezpieczeństwa dostęp do takich samych poziomów mocy obliczeniowej, funkcjonalności i designu, na jakie mogą liczyć inni pracownicy. Jest to w swej istocie bezpieczne urządzenie, które nie musi iść na kompromisy między funkcjonalnością i elastycznością".

Panasonic Toughpad FZ-G1 ATEX trafi do sprzedaży w lutym tego roku. Jego ceny rozpoczynać się będą od 3028 funtów (ok. 14370 zł).


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/panasonic-announces-new-windows-10-tablet-certified-use-potentially-explosive-environments/

Polecamy również w kategorii Urządzenia

Komentarze

Skomentuj

Autor