Nowe opcje personalizacji i inne zmiany w SwiftKey na Androida

Nowe opcje personalizacji i inne zmiany w SwiftKey na Androida

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:51
03.02.2020
1077 wyświetleń

SwiftKey Keyboard to jedna z najpopularniejszych aplikacji mobilnych Microsoftu. Pod koniec zeszłego roku miała już pół miliarda instalacji ze Sklepu Play. Trudno się dziwić — w końcu aplikacja oferuje znacznie więcej niż stockowa klawiatura Androida. A nowości tych stale przybywa, czego przykładem są zmiany w najnowszej wersji 7.4.7.6.

Aktualizacja wprowadza zmiany do paska narzędziowego SwiftKey. Jest to centralne miejsce, z którego przechodzimy do dodatkowych funkcjonalności, takich jak wyszukiwarka internetowa, dodawanie GIF-ów i naklejek, schowek, tłumacz i ustawienia klawiatury. Właśnie na jego obszarze skupia się dzisiejsza aktualizacja. Co konkretnie się zmieniło?

  • Personalizacja: odświeżone narzędzie personalizacji pozwala wybrać elementy, które mają znaleźć się na pasku narzędziowym SwiftKey, oraz zmienić jego układ i przejść do ustawień. Narzędzie otworzymy, stukając przycisk "..." na pasku.
  • Centrum wiadomości: dodano centrum wiadomości na pasku narzędziowym SwiftKey. Jest to miejsce, z którego dowiemy się więcej o najnowszych funkcjach SwiftKey i gdzie znajdziemy porady o tym, jak najlepiej wykorzystać klawiaturę. Po stuknięciu ikony "i" przejdziemy do centrum wsparcia SwiftKey, niestety tylko w języku angielskim.

SwiftKey od dawna stara się zapewnić podręczny (dosłownie) dostęp do często używanych usług. Ma to sens szczególnie teraz, gdy pracujemy na ekranie telefonu, na którym ciągłe przerzucanie aplikacji, by np. coś skopiować albo przetłumaczyć, jest mocno kłopotliwe. Dzięki temu możemy zrobić wiele, właściwie nie opuszczając panelu klawiatury. Zapewne nasze wyobrażenie o pracy na smartfonie zostanie zdefiniowane na nowo, gdy do użytku wejdą smartfony z dwoma ekranami, takie jak Surface Duo. Wówczas możliwe będzie pracowanie w dwóch "oknach" aplikacji obok siebie, co znacznie nas przybliży do doświadczenia desktopowego.

Jeśli chcecie poznać nowe funkcje SwiftKey, możecie pobrać go bezpłatnie ze Sklepu Play już teraz.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/swiftkey-keyboard-for-android-updated-with-a-number-of-new-features/

Polecamy również w kategorii Android