Nowe możliwości personalizacji w mobilnej aplikacji SharePoint

Nowe możliwości personalizacji w mobilnej aplikacji SharePoint

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:00
25.03.2020
1216 wyświetleń

W wielu firmach intranet stanowi źródło wiedzy i informacji, a mobilna aplikacja SharePoint jest dla pracowników najlepszym sposobem na dostęp do nich z praktycznie dowolnego miejsca. Microsoft otrzymywał feedback, w którym klienci prosili o więcej opcji personalizacji mobilnego SharePointa, wliczając w to możliwość łatwego zamieszczania informacji firmowych. Prośby te zostały wysłuchane, a aplikacja zyskała nowe możliwości. Szczegóły poniżej.

Coraz więcej waszych pracowników pracuje zdalnie i polega na urządzeniach mobilnych w zdobywaniu ważnych informacji firmowych. Obecny klimat na świecie i obawy wokół COVID-19 tylko wzmocniły te potrzeby. (...) Z przyjemnością ogłaszamy, że mobilna aplikacja SharePoint pozwoli teraz adminom personalizować motyw firmowy w centrum administratora Microsoft 365. Aplikacja mobilna SharePoint pozwala użytkownikom oglądać ich motyw firmowy, jeśli administratorzy skonfigurowali go w centrum administratora Microsoft 365. Możliwość ta jest dostępna od dzisiaj na urządzeniach zarówno z iOS, jak i Androidem.
— Brad McCabe, Microsoft Tech Community

Administratorzy mogą teraz w szczególności zmienić:

  • Grafikę logo: Logo w formacie SVG (obrazy wgrane w innych formatach nie wyświetlą się w aplikacji).
  • Kolor paska nawigacji: Kolor pojawiający się w tle paska we wszystkich trzech kartach.
  • Kolor tekstu i ikon: Wpływa to na kolor tekstu i ikon na pasku nawigacji.
  • Kolor akcentu: Kolor wiodący obejmuje przyciski, linki i inne elementy brandingu zdefiniowane dla aplikacji.

Po skonfigurowaniu tych informacji pracownicy zobaczą zmiany automatycznie, jeśli ich aplikacja znajduje się w aktualnej wersji. Microsoft SharePoint na urządzenia mobilne można pobrać bezpłatnie z Apple App Store i Google Play Store.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-sharepoint-blog/sharepoint-mobile-app-will-now-allow-admins-to-customize-their/ba-p/1243066

Polecamy również w kategorii Office 365 i Android