Nowe animacje ikon w aplikacji Ustawienia w Windows 11

Nowe animacje ikon w aplikacji Ustawienia w Windows 11

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
13:23
25.08.2022
812 wyświetlenia

Insiderzy zawiedzeni brakiem nowych funkcji w ostatniej kompilacji Jedenastki w Dev Channel zapewne ucieszą się z faktu, że zmiany w tym obszarze jednak nadeszły. Jedna z nich dotyczy kosmetyki, ale również doświadczenia użytkownika, i koncentruje się na animowanych ikonach w aplikacji Ustawienia.

Zmiana ta pojawiła się w kompilacji 25188, która w tym tygodniu została wydana w kanale deweloperów. Jest to czysto wizualna funkcjonalność, która jednak wpływa (jak sądzimy — w pozytywny sposób) na doświadczenie użytkownika, czyniąc przyjemniejszym korzystanie z Ustawień. Teraz, gdy klikniemy którąś z zakładek w panelu po lewej stronie, zobaczymy animację ikony. Warto zwrócić uwagę, że dzieje się to dopiero po kliknięciu. Samo najechanie wskaźnikiem myszy na daną zakładkę jedynie rozświetla ją jako przycisk.

Ustawienia w Windows 11 - animowane ikony

Co ciekawe, Microsoft nazywa tego typu subtelne animacje "niespodziewanymi momentami radości z celowością" i pozwala je odnaleźć w różnych zakątkach systemu Windows 11, wliczając w to scenariusze minimalizowania aplikacji, kliknięcia przycisku w centrum kontroli, zmiany głośności lub jasności czy zaznaczania elementów w rozwijanych menu.

Microsoft nie ogłosił tej funkcji na liście zmian i najwyraźniej nie pojawiła się ona u wszystkich testerów. Jeśli nie widzicie jej u siebie, możecie spróbować włączyć ją ręcznie za pomocą narzędzia Vivetool. Po jego zainstalowaniu otwieramy CMD jako administrator, przechodzimy do katalogu z zainstalowanym narzędziem (np. "CD C:\Vive") i wprowadzamy polecenie "vivetool /enable /id:34878152".


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/windows-11-build-25188-brings-animated-icons-to-the-settings-app-here-is-how-to-enable-them/

Polecamy również w kategorii Listy zmian w kompilacjach