Nowa myszka Surface. Moment, gdzieś już to widzieliśmy?

Nowa myszka Surface. Moment, gdzieś już to widzieliśmy?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:01
06.10.2016
0 komentarzy
1644 wyświetlenia

Wczoraj pisaliśmy o Surface Ergonomic Keyboard - nowej klawiaturze ergonomicznej od Microsoft, której towarzyszy bogaty materiał ilustracyjny. Podczas gdy klawiatura znacznie odbiega od udziwnionego standardu ergonomii, którym firma z Redmond raczyła swoich klientów, w przypadku myszy Surface mamy wrażenie Déja vu. Za moment zobaczycie, dlaczego!

Ergonomię w przypadku urządzeń wskazujących można rozumieć wielorako, jednak najczęściej kojarzy nam się z wymyślnymi kształtami, które rzekomo mają poprawić wygodę pisania i nawigowania. Takie rozwiązania mają tyle samo zwolenników, co przeciwników, a za przykład może posłużyć choćby Sculpt Ergonomic Keyboard z 2013 roku - dotąd ostatnia ergonomiczna klawiatura od Microsoft. Wróćmy jednak do stajni Surface. Najświeższy materiał ilustracyjny dołączony do wniosku patentowego daje zupełnie inny obraz ergonomii, choć z drugiej strony trudno mówić tu o specjalnej innowacyjności. Wyjątkowo minimalistyczne czy wręcz - jak się okazuje - oszczędne wzornictwo Microsoft Surface Ergonomic Keyboard dość mocno przypomina produkt konkurencji - Apple Keyboard with Numeric Keypad. Zdajemy sobie sprawę, że w dziedzinie klawiatur QWERTY trudno o nowatorskość, niemniej po dziale Surface mogliśmy się spodziewać czegoś innego. Czy to samo można powiedzieć o Surface Mouse? Zobaczmy:


Surface Mouse - zdjęcia poglądowe z wniosku patentowego dla FCC

"Nowa" myszka spod szyldu Surface jest kompatybilna ze standardem Bluetooth Low Energy, zasilana przez dwie baterie AAA (wchodzą w skład zestawu) i w taki sposób może pracować nawet do 12 miesięcy. Czy na tym koniec rewelacji? Zdaje się, że tak. Teraz nasze obiecane Déja vu, czyli Designer Bluetooth Mouse z marca 2015 roku:

Designer Bluetooth Desktop
"Dizajnerska" mysz Bluetooth sprzed ponad roku

Nie wiadomo jeszcze, kiedy Surface Mouse wejdzie na rynek, jednak już teraz znamy jej cenę - 29,95 dolarów (ok. 115 zł), a więc dokładnie tyle samo, co w przypadku Microsoft Designer Bluetooth Mouse. "Nowa" myszka najprawdopodobniej nie będzie też współpracować z Windows 7, o czym powinni pamiętać użytkownicy tego systemu. Co nam zostaje na pocieszenie? Klawiatura i mysz mogą być jedynie dodatkami do czegoś większego i - w ofercie Microsoft - zupełnie nowatorskiego. Chodzi tu o pojawiający się we wnioskach patentowych, lecz wciąż niezapowiedziany zestaw All-in-One, rzekomo rozwijany pod nazwą Surface Cardinal.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.windowscentral.com/microsoft-surface-mouse-fcc

Polecamy również w kategorii Surface

Komentarze

Skomentuj

Autor