Nat Friedman ustępuje z roli CEO GitHub. Kto go zastąpi?

Nat Friedman ustępuje z roli CEO GitHub. Kto go zastąpi?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:26
04.11.2021
1749 wyświetleń

Nat Friedman, CEO działu GitHub w Microsoft, odchodzi ze stanowiska i wraca do swoich start-upowych korzeni. Friedman ogłosił swoje plany we wpisie na blogu GitHub. Z dniem 15 listopada nowym dyrektorem generalnym zostanie Thomas Dohmke, obecnie Chief Product Officer.

Mimo tej zmiany na głównym stanowisku misja GitHub pozostaje niezmienna. Jest on dalej częścią Microsoftu i będzie nadal działać jako zasadniczo samodzielna firma oraz pozostanie neutralny platformowo i chmurowo. Nat Friedman zostanie z kolei "emerytowanym prezesem" ("Chairman Emeritus") GitHub.

Thomas Dohmke

GitHub podlega obecnie EVP Microsoft, Scottowi Guthriemu, ale wkrótce zacznie podlegać Julii Liuson. Liuson awansuje na stanowisko President działu Microsoft Developer Division w ramach ogłoszonych niedawno zmian, a Dohmke będzie odpowiadać bezpośrednio przed nią. Thomas Dohmke jest częścią GitHub od nieco ponad trzech lat. Wcześniej był dyrektorem i PM Managerem w Developer Division, do którego dołączył w ramach przejęcia HockeyApp w 2014 r. Zmiany te mają miejsce zaledwie tydzień przed wirtualnym eventem premierowym Microsoft Visual Studio 2022 i .NET 6.

Microsoft wykupił GitHub w 2018 roku za 7,5 miliarda dolarów. Chociaż wielu obserwatorów i członków społeczności obawiało się, że Microsoft spróbuje ograniczyć lub "zawłaszczyć" GitHub, tak się nie stało. Pod rządami Friedmana firma poczyniła wiele postępów w zakresie własnych narzędzi i zasad, które zostały dobrze przyjęte przez wielu programistów.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://github.blog/2021-11-03-thank-you-github/

Polecamy również w kategorii GitHub