Możliwe, że Microsoft Launcher zyska własny ekran blokady

Możliwe, że Microsoft Launcher zyska własny ekran blokady

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
12:29
07.06.2019
1268 wyświetleń

Microsoft znalazł sposób, by niskim kosztem pozostać w świadomości użytkowników smartfonów. Choć Lumia przepadła, to Microsoft nie zrezygnował całkowicie z obecności na mobilnym rynku. Jeśli nie możesz stworzyć własnego urządzenia, to wykorzystaj urządzenia innych producentów! Choć chyba trafniejszym stwierdzeniem byłoby "przekonaj użytkowników, by wykorzystali twoje rozwiązania na urządzeniach konkurencji". Microsoft Launcher to dowód, że jest to wykonalne.

Ta jedna z najpopularniejszych aplikacji giganta na Androidzie pozwala przemienić nasz telefon w coś na kształt Microsoft Phone. Launcher zapewnia świetną integrację z pozostałymi usługami Microsoftu i posiada naprawdę sporo opcji personalizacji. Wiele wskazuje na to, że do aplikacji trafi za niedługo nowa, naprawdę ciekawa funkcja. Będzie nią wbudowana alternatywa dla systemowego ekranu blokady.

Na platformie UserVoice użytkownicy Launchera wielokrotnie wnioskowali o dodanie takiej funkcji i najwidoczniej prace nad nią zostały ukończone. Czy na pewno trafi do launchera i kiedy? Jak zawsze nie wiadomo. Microsoft już posiada w ofercie aplikacji alternatywę dla ekranu blokady o nazwie Next Lock Screen, lecz nie cieszy się ona sporym zainteresowaniem.

Tego typu aplikacje potrafią spowolnić działanie telefonu i czasem mogą sprawiać problemy. Jeśli gigant chce zintegrować taką funkcję z Microsoft Launcherem, to jest szansa, że będzie to działać naprawdę poprawnie. Oczywiście najpewniej będzie to funkcja opcjonalna, z której wcale nie musimy korzystać.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-launcher-may-be-getting-a-custom-lock-screen-for-android/

Polecamy również w kategorii Microsoft Launcher