Minecraft Earth z kolejną testową aktualizacją na iOS i Androidzie

Minecraft Earth z kolejną testową aktualizacją na iOS i Androidzie

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
11:08
29.01.2020
767 wyświetleń

Ostatnio o Minecraft Earth nieco przycichło z kilku powodów. Po pierwsze gra jest nadal rozwijana i dostępna w ramach Early Access. Po drugie, co wiąże się z tym pierwszy punktem, gra nie jest dostępna na sporej liczbie urządzeń. Zasadniczo więcej jest smartfonów, na których tej gry nie odpalimy, niż tych, które są wspierane. Dlatego tak jest, bo gra nie jest jeszcze ukończona i udostępnienie jej na wszystkie możliwe smartfony tylko przysporzyłoby programistom dodatkowej pracy. Przeszkodą jest tutaj również wymagane wsparcie dla silnika ARCore, który nie każde urządzenie posiada, co automatycznie wyklucza je z listy wspieranych.

Udostępniono właśnie kolejną aktualizację zarówno wersji na iOS, jak i na Androida, która wprowadza kilka widocznych zmian oraz szereg poprawek. W taki sposób listę zmian przedstawił producent:

Ulepszenia

 • Zmniejszyliśmy rozmiar pliku Minecraft Earth i uczyniliśmy go bardziej stabilnym. Mały, ale potężny!
 • Dodano wskaźnik wyboru podczas wybierania Moba, abyś mógł zdecydować, kim chcesz być dzisiaj.
 • Ekran wyboru Mob of Me ma teraz przycisk wyjścia, dzięki czemu możesz wrócić do górnictwa, rzemiosła i budowania we wspaniałym stylu.
 • Oświetlenie! Tryb jasności jest teraz kolorystycznie zrównoważony, aby zapewnić przyjemniejsze wrażenia z rozgrywki w warunkach zewnętrznych.
 • Menu Crafting i Smelting zostały zmienione, dzięki czemu są łatwiejsze w użyciu i wyglądają przednio.

Przygody

 • Zapowiedzi przygód zyskały małą przeróbkę - są teraz pełnoekranowe i mają nowy interfejs, który uwzględnia dobro twoich oczu.
 • Czas jest najważniejszy! Dostępny jest nowy wskaźnik, który informuje, ile czasu pozostało ci w przygodzie, zanim zniknie.

Poprawki błędów

 • Drzewa odradzają teraz jabłka zgodnie z przeznaczeniem.
 • Gracze mogą teraz obracać swojego awatara na ekranie profilu, a garderoba ładuje się teraz poprawnie dla nowych kont z nowymi instalacjami.
 • Wibracje nie są już uruchamiane, gdy są wyłączone w systemie Android.
 • Naprawiono problem z przycinaniem przedmiotów. Super!

Minecraft Earth działa na podstawie podobnych zasad co Pokemon Go, ale znacznie rozwija tę koncepcję o aspekt rozszerzonej rzeczywistości. Wędrując po prawdziwym świecie, możemy zbierać surowce w tym wirtualnym, by potem za ich pomocą budować i umieszczać wirtualne budowle w tak zwanym realu. Jeśli wasz telefon wspiera Minecraft Earth, to możecie wskoczyć do gry już teraz. Gra jest dostępna w Google Play Store oraz Apple AppStore.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/minecraft-earth-ar-mobile-game-updates-on-android-and-ios-with-changes-to-menus-and-adventures

Polecamy również w kategorii Gry