Microsoft zawiesza SQL Server on Windows Containers Beta i poleca Linuksa

Microsoft zawiesza SQL Server on Windows Containers Beta i poleca Linuksa

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:23
06.07.2021
2242 wyświetlenia

W 2017 roku Microsoft ogłosił program SQL Server on Windows Containers Beta, który umożliwia deweloperom łączenie się z instancjami SQL Server z wnętrza tego samego kontenera lub spoza niego. Niektóre z jego benefitów to ułatwienie konfiguracji i zwiększania gęstości instancji na potrzeby rozwoju i testowania czy izolowanie aplikacji i zarządzanie nimi w środowisku multi-tenant. Dziś gigant zawiesza program i zamiast tego rekomenduje... użycie Linuksa!

Jak możecie wiedzieć, program SQL Server on Windows Containers Beta rozpoczął się w 2017 r. Pozostawał w trybie Beta, przeznaczony jedynie do użycia w środowiskach testowych i rozwojowych — aż do teraz. Z powodu zaistniałych wyzwań w ekosystemie i wzorców użycia postanowiliśmy zawiesić program SQL Server on Windows Containers Beta w dającej się przewidzieć przyszłości. Gdy warunki się zmienią, w odpowiednim czasie ponownie rozważymy decyzję i wydamy stosowne oświadczenie.
— Amit Khandelwal, Senior Program Manager w Microsoft

Microsoft dodaje, że w trybie natychmiastowym repozytoria "microsoft/mssql-server-windows-express" oraz "microsoft/mssql-server-windows-developer" i znajdujące się w nich tagi będą usunięte, a obrazy tych repo nie będą dostępne do pobrania. To dość kontrowersyjna decyzja i naszym zdaniem pozbawiona sensu (można było wydać zapowiedź, zamiast informować o fakcie dokonanym).

Jednocześnie gigant zaznacza, że kontenery Microsoft SQL Server on Linux będą nadal wspierane dla środowisk produkcyjnych. Powyższe ogłoszenie dotyczy jedynie kontenera na Windows, który do tej pory pozostawał w wersji Beta. Użytkownikom tej technologii pozostaje więc przesiadka na Linuksa!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/sql-server/update-beta-program-for-sql-server-on-windows-container-is/ba-p/2516639

Polecamy również w kategorii SQL Server