Microsoft wyprzedził Google i Amazon, by stać się drugą najwięcej wartą firmą na świecie

Microsoft wyprzedził Google i Amazon, by stać się drugą najwięcej wartą firmą na świecie

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:14
26.10.2018
519 wyświetleń

Kilka dni temu Microsoft opublikował raport kwartalny, z którego wynika, że w ostatnich trzech miesiącach firma zarobiła trochę ponad 29 miliardów dolarów. Nieco później doszła do tego lista najważniejszych usług, które składają się na ostatnie sukcesy Microsoftu. Po udanym zamknięciu kwartalnym wzrosła też wartość rynkowa firmy z Redmond. Teraz jest ona już nie czwartą, a drugą na liście. Kogo wyprzedził Microsoft?

Raporty kwartalne z Q1 2019 opublikowali wszyscy liczący się zawodnicy - w tym Apple, Amazon i Google - ale ostatecznie najlepiej wyszedł na tym wszystkim Microsoft. Dlaczego? Otóż wdrapał się on na podium w kategorii najwyższych wartości rynkowych. Teraz jego wartość wynosi 812 mld dolarów, wyprzedzając pod tym względem Google (737 mld) i Amazon (799 mld). Liderem jest oczywiście Apple z wartością 1043 mld dolarów.

Microsoft

Wcześniej do ekskluzywnego klubu bilionerów wszedł Amazon, ale od tego czasu akcje firmy spadły o 20% a wraz z nimi również wartość przedsiębiorstwa. Analitycy uważają, że teraz najbardziej obiecującym graczem, który wzbije się na pułap biliona, będzie Microsoft.

W zeszłym tygodniu Microsoft opublikował doroczne oświadczenie dla udziałowców. Niektórzy spodziewali się, że następujący po nim raport kwartalny zniechęci inwestorów i akcje Microsoftu spadną. Stało się dokładnie odwrotnie - to Microsoft poszybował w górę, a straty zaliczyła jego najbliższa konkurencja.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/post-earnings-microsoft-currently-the-worlds-second-most-valuable-company/

Polecamy również w kategorii Firma Microsoft