Menu kategorii
 • Microsoft uruchamia kanały Teams Insider. Co w nich znajdziemy?

  Microsoft uruchamia kanały Teams Insider. Co w nich znajdziemy?

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  19:53
  08.12.2020
  2247 wyświetleń

  Microsoft ogłosił dziś nowe sposoby na testowanie nadchodzących funkcji Microsoft Teams. Użytkownicy będą mogli uzyskać wczesny dostęp podobnie, jak to wygląda w programach Office i Windows Insider. Jeżeli śledzicie na bieżąco te programy lub nawet sami jesteście niejawnymi testerami, to zarówno nazwy, jak i przeznaczenie kanałów w Teams Insider wydadzą Wam się znajome. Sprawdźmy więc dostępne kanały i to, czego można w nich oczekiwać.

  Ponieważ adaptacja Teams nadal przyspiesza, ważne jest, by wprowadzić więcej różnorodności i łatwiejszych opcji dla klientów w celach zapoznania się z funkcjonalnościami przed premierą, zapewnienia jakości, wewnętrznego planowania i gotowości do adaptacji i szkolenia. Mając to na uwadze, uruchamiamy kanał Teams Public Preview, aby umożliwić klientom poznanie i ewaluację funkcjonalności, nim zostaną wdrożone dla pozostałej części firmy.
  —Kaushal Mehta, Microsoft Teams TAP100 Engineering

  Teams Insiderzy (niejawni testerzy programu Teams) mogą wybrać jeden z trzech kanałów — nieco na wzór tych z Windows i Office Insider. Jedną z kluczowych różnic między Teams a resztą platformy Microsoft 365 jest to, że w jego przypadku funkcjonalności mogą być wdrażane niezależnie od kompilacji. Ponadto różne kanały mogą mieć tę samą wersję kompilacji w dowolnym momencie. Przyjrzyjmy się teraz tym kanałom.

  Teams Insider - kanały

  Beta Channel: to kanał idealny dla pragnących wczesnego dostępu i profesjonalistów IT, którzy chcą testować funkcjonalności, gdy tylko zostaną skompilowane. Microsoft będzie zbierał raporty o błędach od tej społeczności, nim popchnie zawartość do kolejnych kanałów. Wcześniej odbywało się to w pierścieniu o nazwie Ring 1.5. Kanał jest dostępny dla klientów TAP w ramach NDA i po spełnieniu wymagań programowych. Wymaga on największego zaangażowania czasowego i jest dostępny tylko poprzez samodzielne nominacje klientów.

  Private Preview Channel: Insiderzy w tym kanale zobaczą więcej stabilnych funkcjonalności do walidacji i adaptacji pilotażowej. Aktualizacje i pomoc w adaptacji od Microsoft będą nadchodzić szybciej. Wsparcie dla funkcji przedpremierowej jest zapewniana bezpośrednio przez zespół inżynieryjny Teams. Wcześniej kanał nosił nazwę Ring 3 i podobnie jak kanał wersji Beta jest dostępny dla klientów TAP w ramach NDA.

  Public Preview Channel: kanał ten stanowi nowość. Jest on przeznaczony dla klientów, którzy chcą sprawdzić funkcjonalność, lub deweloperów, którzy chcą zbudować rozwiązanie przed wdrożeniem na szerszą skalę. Nie ma wymagań ani zobowiązań co do programu. Jest to program typu opt-in, kontrolowany poprzez zasady admina IT.

  Jak wspomnieliśmy wcześniej, Teams Insider przypomina nieco Windows i Office Insider. Pod względem jakości i oczekiwań jego kanał Beta jest zgodny z pozostałymi kanałami o tej nazwie, natomiast Private/Public Preview Channel odpowiada kanałom Release Preview w Windows i Current/Semi-Annual Enterprise Preview Channel w Office.

  Teams Insider - kanały

  Jak dołączyć do programu Public Preview? W skrócie: należy ustawić zasadę administratora, przypisać ją globalnie lub do pojedynczych użytkowników i poczekać do dwóch godzin. Następnie użytkownicy zobaczą informację o dołączeniu do programu.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-teams-blog/launch-of-microsoft-teams-preview-experience-and-alignment-with/ba-p/1964899

  Polecamy również w kategorii Teams