Microsoft przybliża swoje projekty związane ze sztuczną inteligencją

Microsoft przybliża swoje projekty związane ze sztuczną inteligencją

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
11:37
08.02.2019
480 wyświetleń

Gigant z Redmond postanowił nieco przybliżyć nam to, nad czym w ogóle pracuje i jak ta praca wygląda od tak zwanej kuchni. Idealnym medium jest tutaj Internet, a w szczególności YouTube. Dlatego też na kanale Microsoftu pojawił się pierwszy odcinek nowej serii Microsoft Unboxed, w którym dwie pracownice Microsoftu - Sonia Dara i Coleen O'Brien będą rozmawiać o tym, co jest dla firmy głównym obiektem zainteresowań. Na pierwszy ogień poleciała sztuczna inteligencja, w której rozwój Microsoft sporo inwestuje.

AI for Good, czyli sztuczna inteligencja dla dobra w wolnym tłumaczeniu. Już sam tytuł odcinka sugeruje jego tematykę. Microsoft uruchomił specjalną inicjatywę AI for Good, której celem jest wykorzystanie potencjału sztucznej inteligencji do rozwiązywania problemów, które dręczą współczesny świat. Krótko mówiąc, Microsoft chce wykorzystać SI do naprawy świata! Trzeba przyznać, że jest to naprawdę sztuczny cel i w rzeczywistości ma naprawdę spory potencjał.

Inicjatywa ta jest podzielona na trzy mniejsze projekty - AI for Accessiblity (SI dla niepełnosprawnych), AI for Humanitarian Action (SI dla pomocy humanitarnej) oraz AI for Earth (SI dla Ziemi). O wszystkich tych projektach mogliśmy słyszeć z ust CEO Microsoftu, Satyi Nadelli już wcześniej, a o pierwszej z nich wspominał on na konferencji Build 2018.

AI for Accessibility Jest to program, w ramach którego uruchomiono grant o wartości 25 milionów dolarów. Ten ogromny budżet ma pomóc w opracowaniu nowych inteligentnych rozwiązań, które ułatwią życie niepełnosprawnych. Przykładem takich rozwiązań może być aplikacja Seeing AI skierowana do osób niewidomych i słabo widzących, lub chociażby specjalny kontroler do Xbox One.

Natomiast AI for Humanitarian Action to projekt, którego celem jest wsparcie pomocy w przypadku klęsk żywiołowych, obrony praw człowieka oraz zadbanie o potrzeby dzieci na całym świecie. Sztuczna inteligencja może widzieć i rozumieć więcej niż człowiek. Potrafi przetworzyć o wiele więcej danych w krótkim czasie, co pomaga w szybkiej organizacji pomocy humanitarnej. Powyższe dwa tematy zostały poruszone w pierwszym odcinku z serii, a w kolejnym dowiemy się o wyjątkowo rozbudowanym projekcie AI for Earth.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-gets-to-tell-their-own-story-in-new-microsoft-unboxed-web-series/

Polecamy również w kategorii Sztuczna inteligencja