Microsoft pracuje nad klasycznymi telefonami. Są już zdjęcia prototypu

Microsoft pracuje nad klasycznymi telefonami. Są już zdjęcia prototypu

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:46
23.05.2016
0 komentarzy
2600 wyświetleń

Od czasu przejęcia działu usług i urządzeń Nokii przez Microsoft powstało kilka podstawowych, klasycznych telefonów, wydanych pod szyldem Nokii (np. Nokia 105, 215 i 222). W międzyczasie wiele się zmieniło. W tym roku Nokia powróci z produkcją (czy raczej wydawaniem pod swoją marką) smartfonów z Androidem, zaś Microsoft będzie wydawał klasyczne feature phone'y. Microsoft podpisał niedawno umowę, dotyczącą sprzedaży niskobudżetowych telefonów firmy z FIH Mobile Ltd., będącym częścią Hon Hai/Foxconn Technology Group i HMD Global. Innymi słowy Microsoft sprzedał prawa do marki Nokia, a jej logo będzie widniało na nowych urządzeniach. Czy widoczne poniżej zdjęcia to pierwsze efekty tej współpracy?

Dowód na istnienie nowego telefonu marki Microsoft pojawił się na chińskim portalu Baidu, znanym z wielu wczesnych przecieków. Z zawartych tam informacji i zdjęć możemy wywnioskować, że będzie to urządzenie z klasyczną klawiaturą T9, dual-SIM, lampą błyskową LED i budową nie odbiegającą od ostatnich feature phone'ów Nokii. W opisie pojawiają się wzmianki o łączności 3G oraz raczej niewielkiej baterii o pojemności 550 mAh. Wydaje się nieco dziwne, że Microsoft rezygnuje z logo Nokii, którego może używać jeszcze do 2024 roku, choć z drugiej strony niedawno zawarta umowa z Foxconn stawia sprawę w nowym świetle. Oto jak prezentuje się tajemniczy RM-1182:

Co ciekawe, smartfon o takim samym oznaczeniu (RM-1182) przeszło certyfikację w Chinach na początku stycznia tego roku. Mówiło się wówczas, że chodzi o Lumię 750 lub 850. To jednak z pewnością nie to. Choć pomysł wydania Windows 10 Mobile na klasycznym telefonie z klawiaturą T9 przybiera coraz bardziej realne kształty (oczywiście również w Chinach), nie zanosi się na to, by RM-1182 miał z tego systemu korzystać. Prócz tego, że zobaczymy wreszcie prawdziwego feature phone'a z logo Microsoft, urządzenie pod żadnym względem nie odstaje od reszty.

Nie jest jeszcze pewne, pod jaką nazwę urządzenie wejdzie na rynek. Wiadomo jednak, że mamy do czynienia z pewnym rozgałęzieniem marek. Microsoft sprzedał prawa do telefonów Nokii firmie Foxconn, zaś sam rozkręca własną linię. W tym segmencie powiedziano już praktycznie wszystko, a wszelkie nowe modele to w zasadzie tylko odpowiedź na niesłabnące zapotrzebowanie na niedrogie, wytrzymałe telefony z dobrą baterią i podstawowymi funkcjami - w tym ostatnio także tymi multimedialnymi i internetowymi.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.windowscentral.com/images-reported-microsoft-feature-phone-prototype-leaked

Polecamy również w kategorii Urządzenia

Komentarze

Skomentuj

Autor