Microsoft ostrzega. Używanie Internet Explorera to nie jest dobry pomysł

Microsoft ostrzega. Używanie Internet Explorera to nie jest dobry pomysł

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
14:50
08.02.2019
2011 wyświetlenie

Internet Explorer był oknem na świat dla wielu ludzi. Stał się dla nich niejako synonimem Internetu. Jednak czasy tej przeglądarki minęły już dawno. Microsoft postanowił wymienić ją na nowszy model, czyli na Edge. Niestety nowszy nie oznaczał lepszy i użytkownicy po prostu nie kupili Edge. Woleli skorzystać z konkurencji takiej jak Chrome. Choć na rynku przeglądarek zbliża się spore przetasowanie, to nawet dziś sporo użytkowników Sieci nadal korzysta z IE! Co najgorsze, wielu z nich to firmy! Dlaczego?

Chodzi oczywiście o kwestie kompatybilności. Z powodu braku obsługi najnowszych standardów webowych, IE nie nadaje się do komfortowego i bezpiecznego przeglądania Sieci. Microsoft właśnie z tego powodu ostrzega przed używaniem IE, bo przeglądarka ta nie jest już testowana i rozwijana. Jednak w niektórych nie da się uniknąć wykorzystania IE, bo rozwiązania używane w danej firmie są stworzone właśnie pod tę starą przeglądarkę Microsoftu. Przeprojektowanie i wdrożenie nowoczesnych rozwiązań, kompatybilnych na przykład z Edge czy Chrome, to czasem po prostu zbyt duży koszt i firmy wolą pozostać przy starym, sprawdzonym rozwiązaniu.

Być może po wprowadzeniu Edge 2.0, na silniku Chrome, coś się w tej kwestii ruszy. Testy nowej przeglądarki powinny ruszyć już lada moment. Microsoft zapowiedział, że stanie się to na początku roku 2019, a w testach udział będą mogli brać wszyscy użytkownicy Windows 10, a nie tylko testerzy programu Insider.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.theverge.com/2019/2/8/18216767/microsoft-internet-explorer-warning-compatibility-solution

Polecamy również w kategorii Internet Explorer