Microsoft ma wielkie plany związane z Androidem. Powstał nowy dział Android Microsoft Platform and Experiences

Microsoft ma wielkie plany związane z Androidem. Powstał nowy dział Android Microsoft Platform and Experiences

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:08
01.04.2022
1873 wyświetlenia

Microsoft po raz kolejny przeorganizował swoje zespoły. Jak ogłosił CVP Panos Panay w notce do pracowników, firma przenosi działy Surface Duo OS, SwiftKey, Phone Link, Microsoft Launcher i kilka innych do dedykowanej grupy o nazwie Android Microsoft Platform and Experiences" (AMPX).

Do tej pory większość działań firmy związanych z Androidem, w tym prace nad SwiftKey Keyboard i Microsoft Launcher, odbywała się pod pieczą działu Microsoft Mobile Experiences (MMX), który skupiał się również na produktach dla iOS i iPadOS. Nowy, dedykowany dział Androida ma pomóc firmie mocniej skoncentrować swoje wysiłki na ofercie dla Androida i na samym systemie — jako pierwszym w kolejności zaraz za Windows.

Jak donoszą źródła związane z tematem, Microsoft ma w zanadrzu wielkie pomysły na Androida i Windowsa na kilka następnych lat, w tym bardziej zaawansowaną integrację między smartfonami z Androidem a komputerami z Windows, wykraczającą poza to, co jest już dostępne za pośrednictwem aplikacji Łącze z telefonem. Gigant zamierza umiejscowić smartfony z Androidem jako rozszerzenie dla PC z Windows i stworzyć powiązania podobne do tych, które znamy z iPhone'ów i Maców.

Z tą reorganizacją wiążą się też zmiany stanowisk. Shilpa Ranganathan obejmie wiodącą rolę w organizacji PM-ów Windows, z której odchodzi Linda Averett przechodząca do zespołu prywatności, zgodności i bezpieczeństwa. Ali Akgun, dotychczasowy CVP Surface, ma zostać liderem grupy AMPX. CVP Michael Fortin prawdopodobnie odchodzi na emeryturę, a jego zadania przejmie kilku innych liderów z organizacji Windows + Devices.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowscentral.com/microsoft-doubles-down-its-android-and-windows-efforts-latest-reorg

Polecamy również w kategorii Android