Microsoft buduje tajne centrum na pustyni w Arizonie

Microsoft buduje tajne centrum na pustyni w Arizonie

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
23:09
18.12.2018
413 wyświetlenia

Tu na razie jest ściernisko, ale będzie... no właśnie, co? W sierpniu tego roku Microsoft kupił za 48 mln dolarów kawałek ziemi w pobliżu Phoenix Goodyear Airport, a teraz ogłasza, że zamierza ten obszar zagospodarować. Firma chce wybudować 5 budynków, tworzących centrum technologiczne. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że teren został mocno zanieczyszczony przez AirForce. Z uwagi na toksyczne substancje w glebie i wodzie jest to tzw. superfund site. Czego tam szuka Gigant z Redmond?

Tajne laboratorium na środku pustyni to zawsze zwiastun ciekawych wydarzeń. Przykłady (część niestety fikcyjna) można by wymieniać bez końca: Black Mesa Research Facility z Half Life, przyczepa kempingowa Waltera White'a i Jessego Pinkmana z Breaking Bad, Area 51 z Newady... Czy równie ekscentryczne plany ma Microsoft? Na razie wiemy tylko, że po 14-minutowej rozmowie z Radą Miejską firma otrzymała zielone światło na zagospodarowanie terenu, które obejmuje: powiększenie maksymalnej wysokości budynku do 50-60 stóp (ok. 15-18 metrów), powiększenie powierzchni, którą mogą zajmować budynki, możliwość postawienia budynku z metalową fasadą i możliwość użycia ogrodzenia łańcuchowego.

Arizona

O zgodę na zagospodarowanie wnioskował Jordan Rose, adwokat ze Scottsdale, nie wymieniając nawet Microsoft z nazwy. Poproszony o komentarz, Microsoft odpowiedział standardową regułką, że na chwilę obecną nie ma żadnych dodatkowych informacji do podzielenia się, ale dodał, że:

Microsoft działa aktualnie w Arizonie i nieustannie eksploruje nowe lokacje, by wspierać rosnące zapotrzebowanie na nasze produkty i usługi.
– Microsoft

Czego Microsoft szuka na skażonej pustyni położonej blisko 2250 kilometrów od rodzimego Redmond? To na razie pozostaje tajemnicą. Nie wiadomo, czy ma to coś wspólnego z projektem Billa Gatesa, który nie tak dawno temu kupił 25 tysięcy akrów ziemi - również w stanie Arizona. Założyciel i były CEO Microsoftu przymierza się do realizacji swojej wizji "smart city". Miasto nosić ma nazwę Belmont i posiadać 80 tys. budynków mieszkalnych.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-building-secretive-structure-on-arizona-superfund-site/

Polecamy również w kategorii Microsoft