Microsoft buduje tajne centrum na pustyni w Arizonie

Microsoft buduje tajne centrum na pustyni w Arizonie

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
23:09
18.12.2018
1 komentarz
362 wyświetlenia

Tu na razie jest ściernisko, ale będzie... no właśnie, co? W sierpniu tego roku Microsoft kupił za 48 mln dolarów kawałek ziemi w pobliżu Phoenix Goodyear Airport, a teraz ogłasza, że zamierza ten obszar zagospodarować. Firma chce wybudować 5 budynków, tworzących centrum technologiczne. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że teren został mocno zanieczyszczony przez AirForce. Z uwagi na toksyczne substancje w glebie i wodzie jest to tzw. superfund site. Czego tam szuka Gigant z Redmond?

Tajne laboratorium na środku pustyni to zawsze zwiastun ciekawych wydarzeń. Przykłady (część niestety fikcyjna) można by wymieniać bez końca: Black Mesa Research Facility z Half Life, przyczepa kempingowa Waltera White'a i Jessego Pinkmana z Breaking Bad, Area 51 z Newady... Czy równie ekscentryczne plany ma Microsoft? Na razie wiemy tylko, że po 14-minutowej rozmowie z Radą Miejską firma otrzymała zielone światło na zagospodarowanie terenu, które obejmuje: powiększenie maksymalnej wysokości budynku do 50-60 stóp (ok. 15-18 metrów), powiększenie powierzchni, którą mogą zajmować budynki, możliwość postawienia budynku z metalową fasadą i możliwość użycia ogrodzenia łańcuchowego.

Arizona

O zgodę na zagospodarowanie wnioskował Jordan Rose, adwokat ze Scottsdale, nie wymieniając nawet Microsoft z nazwy. Poproszony o komentarz, Microsoft odpowiedział standardową regułką, że na chwilę obecną nie ma żadnych dodatkowych informacji do podzielenia się, ale dodał, że:

Microsoft działa aktualnie w Arizonie i nieustannie eksploruje nowe lokacje, by wspierać rosnące zapotrzebowanie na nasze produkty i usługi.
– Microsoft

Czego Microsoft szuka na skażonej pustyni położonej blisko 2250 kilometrów od rodzimego Redmond? To na razie pozostaje tajemnicą. Nie wiadomo, czy ma to coś wspólnego z projektem Billa Gatesa, który nie tak dawno temu kupił 25 tysięcy akrów ziemi - również w stanie Arizona. Założyciel i były CEO Microsoftu przymierza się do realizacji swojej wizji "smart city". Miasto nosić ma nazwę Belmont i posiadać 80 tys. budynków mieszkalnych.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-building-secretive-structure-on-arizona-superfund-site/

Polecamy również w kategorii Firma Microsoft

Komentarze

  • frr 21:18 19.12.2018

    ja bym zalecił rurkę doprowadzić z wodą z Pacyfiku czy Atlantyku do Pustyni Nevada ale też do Sahary utworzyć natychmiast 1.000 one thousand salt lake aby powstrzymać to co gołym okiem Microsoft nie widzi że za chwilkę nie tylko New Orlean ale i inne jako ostatnio Florida te drewniane chaupy same się wreście rozpadnom… jak Ameryka jeszcze ciut se poczeka i Microsoft właściwie nie wiadomo komu będą w ogóle potrzebne dane jakiekolwiek !!! a już na pewno jakieś tajne dane bo tera to wszystko jest dla byznesu interesno np. o której do łazienki chto chodzi i co najczęściej tam robi... i chyba to jest jedyne miejsce jeszcze po macoszemu a po mojemu niedoceniane byznesowo...

Skomentuj

Autor