Microsoft Word na Androida doczekał się 500 milionów pobrań

Microsoft Word na Androida doczekał się 500 milionów pobrań

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
01:21
21.05.2018
1245 wyświetleń

Aplikacje pakietu Office na smartfony i tablety z Androidem cieszą się niesamowitą popularnością w sklepie Google Play. Świadczą o tym wysokie oceny i liczby pobrań. Do tej pory dla wielkiej trójki w postaci Microsoft Word, Excel i PowerPoint licznik instalacji wskazywał na 100 mln+, co mogło oznaczać tak 100, jak i 499 milionów. Jako pierwszy z tego przedziału wybił się Word, którego na Androidzie zainstalowano już ponad pół miliarda razy.

Word na Androida

Za sukcesem aplikacji stoi natywne wsparcie dla formatu dokumentu Word (doc/docx). Oznacza to, że jeśli pracujemy z plikami Worda na komputerze, nie musimy konwertować ich na bardziej uniwersalne formaty, takie jak pdf, html czy txt, by pracować z nimi dalej na telefonach i tabletach z innymi systemami. Word uchodzi też za pierwszą i najważniejszą aplikację pakietu Office, z którą przeciętnie pracujemy dużo częściej, niż choćby z Excelem czy PowerPointem.

Word na Androida

O ile dwie pozostałe aplikacje z wielkiej trójki dalej plasują się w przedziale 100-500 mln instalacji, o ich popularności względem Worda może świadczyć liczba ocen. W przypadku lidera jest ich na chwilę obecną 1.897.603, podczas gdy Excel ma ich 976.740, a PowerPoint - 568.438. Wszystkie aplikacje łączy zaś średnia ocen, która wynosi 4,5/5. W takim samym przedziale (100 mln+) w Google Play plasuje się Microsoft Outlook. Ponad 10 mln instalacji ma Microosft Launcher, a ponad 1 mln - Microsoft Edge.

Wszystkie te aplikacje można pobrać bezpłatnie ze sklepu Google Play: Word, Excel, PowerPoint.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-word-app-for-android-app-hits-500-million-downloads/

Polecamy również w kategorii Android