Microsoft Store w Londynie boryka się z problemami budowlanymi

Microsoft Store w Londynie boryka się z problemami budowlanymi

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:44
21.09.2018
346 wyświetleń

Ekspansja stacjonarnych sklepów Microsoftu poza Stanami Zjednoczonymi posuwa się w żółwim tempie, dlatego budowa każdego zagranicznego punktu jest sporym wydarzeniem. A takim na pewno będzie otwarcie Microsoft Store w jednej ze światowych stolic, jaką jest Londyn. Prace nad tym projektem sięgają aż 2012 roku, jednak efektów nadal nie widać. Wiemy już, co stanowi przyczynę.

Plany budowy flagowego europejskiego Microsoft Store noszą nazwę Project George. W świecie idealnym placówka byłaby otwarta nawet w 2013 roku, ale pojawiły się zmiany planów i opóźnienia. W ubiegłym roku Microsoft podpisał akt własności budynku przy Oxford Street, wierząc zapewne, że zostanie on oddany do użytku w roku 2018. Znów nic z tego. Jak wyjaśnia londyński Windows Insider MVP, Michael Gillett, mieszkańcy Wysp na otwarcie trochę jeszcze poczekają.

Jak wynika z dokumentów, złożonych przez Microsoft do Rady Gminy Westminster, problemem są... płyty podłogowe, a dokładniej ich struktura. Firma twierdzi, że jest ona cieńsza niż wykazały wcześniejsze ekspertyzy. Struktura okazała się być w bardzo złym stanie, przez co nie jest zdolna do utrzymania ciężarów wymaganych przez konstrukcję. Teraz firma nie tylko musi uporać się z tym problemem, ale również dokonać innych prac, w tym budowy nowego, bocznego wejścia, dostosowanego do potrzeb niepełnosprawnych, dodania nowej klatki schodowej w centralnej części budynku oraz usunięcia niektórych kolumn i oczywiście wymiany wszystkich podłóg.

Londyńska placówka Microsoft Store w końcu zostanie oddana do użytku, ale niezbędne prace remontowe są naprawdę grubego kalibru, dlatego nie wiadomo, ile jeszcze to potrwa.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/the-secret-reason-behind-microsofts-much-delayed-project-george-revealed/

Polecamy również w kategorii Microsoft