Menu kategorii
 • Microsoft Research chce dać Lumii drugi ekran

  Microsoft Research chce dać Lumii drugi ekran

   Łukasz Klimkiewicz
  Łukasz Klimkiewicz
  11:31
  29.10.2018
  485 wyświetleń

  Wszystko wskazuje na to, że Microsoft postawił krzyżyk na rozwoju platformy mobilnego Windowsa. Urządzeń z serii Lumia nie można już praktycznie nigdzie kupić, a mobilna Dziesiątka nie otrzymuje nowych funkcji. Okazuje się jednak, że w Microsofcie są jeszcze ludzie, którzy myślą nad wskrzeszeniem Windows Phone, a jest to zespół Microsoft Research.

  Grupa Microsoft Research, która na co dzień zajmuje się pracami badawczymi, opublikowała raport, z którego wynika, że urządzenia z serii Lumia mogłyby otrzymać drugi ekran. Konkretnie chodzi o nakładkę e-ink, znaną m.in. z czytników e-booków. Ekran nie miałby być dotykowy, ale zostałby wyposażony w kilka sfer dotyku, które miałyby pełnić rolę przycisków nawigacyjnych, a te miałyby uruchamiać pewne funkcje ekranu.

  Lumia 640 z ekranem e-ink

  Lumia 640 z ekranem e-ink

  Na grafikach koncepcyjnych Microsoft przedstawił nowy ekran w połączeniu z Lumią 640, w swoim czasie jednym z najbardziej popularnych modeli. Oczywiście całość jest tylko koncepcją, która najprawdopodobniej nigdy nie trafi na rynek. Szkoda, że Microsoft nie wpadł na ten pomysł kilka lat temu, kiedy szansa na uratowanie Lumii była jeszcze realna.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.windowslatest.com/2018/10/28/microsoft-research-doc-shows-off-windows-phone-with-e-ink-display-cover/

  Polecamy również w kategorii Windows Phone