Microsoft Flight Simulator od dziś dostępny na Xbox Series X/S

Microsoft Flight Simulator od dziś dostępny na Xbox Series X/S

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:36
27.07.2021
1958 wyświetleń

Zgodnie z zapowiedzią Microsoft Flight Simulator zerwał z łatką tytułu ekskluzywnego dla PC z Windows i trafił na konsole Xbox Series X|S, na które jest też dostępny w ramach Xbox Game Pass. Aspirujący piloci mają teraz szansę siąść za sterami w największej grze lotniczej ostatnich lat — po raz pierwszy na konsoli. Microsoft Flight Simulator otrzymał specjalne optymalizacje na konsole najnowszej generacji, a także szereg nowych funkcjonalności w grze.

Microsoft Flight Simulator to najdłużej rozwijana franczyza Microsoftu — jej historia sięga aż 38 lat wstecz. Najnowsza produkcja o tym samym tytule zdążyła już pobić kilka rekordów, między innymi stając się najlepszym debiutem w historii Xbox Game Pass na PC. Teraz gra wchodzi na Xbox Series X i S, na których obok specjalnych ulepszeń dla nowej generacji konsol otrzymuje szereg nowych funkcji.

W dzisiejszym poście na blogu Microsoft wymienia nowe ulepszenia, możliwości i funkcje w grze, wliczając w to:

  • Loty odkrywcze: gracze mogą z łatwością doświadczyć najbardziej imponujących cudów naszej planety, takich jak Wielka Piramida w Gizie czy Mount Everest, a także tętniących życiem miast, takich jak Neapol i Rio de Janeiro. Loty te zaczynają się w powietrzu i od razu pozwalają ruszyć w drogę.
  • Ulepszenia eksploracji świata: mapa świata zawiera teraz zdjęcia satelitarne, etykiety i nazwy głównych punktów zainteresowania (POI), dzięki czemu odkrywanie świata (a nawet znajdowanie domu) jest dużo łatwiejsze.
  • Szkoła latania: doświadczenie szkolenia lotniczego otrzymało m.in. płynniejszą krzywą uczenia się i nowy system oceny wydajności. Gra oferuje teraz 22 loty szkoleniowe, które uczą użytkowników podstaw latania, począwszy od podstaw pilotażu, przez lądowanie i start, kończąc na nawigacji VFR i nauce latania samolotem pasażerskim, takim jak Airbus 320neo.
  • Flight Assistance: Microsoft wprowadza niezwykle przydatne narzędzie o nazwie Flight Assistant, które zapewnia pomoc sztucznej inteligencji w trakcie lotu. Asystent pomaga w wyznaczaniu punktów POI w pobliżu, umożliwia automatyczne lądowanie z użyciem AI i nie tylko.
  • Lądowanie w dowolnym miejscu: w większości symulatorów lotu start i lądowanie na lotnisku może być skomplikowane i onieśmielające dla nowicjuszy. 71% powierzchni planety stanowi woda, dlatego wprowadzono opcję lądowania na wodzie. Część statków została zmodernizowana, dzięki czemu lądowanie stało się możliwe prawie wszędzie.

Microsoft Flight Simulator jest od dziś dostępny na Xbox Series X/S (w tym z Xbox Game Pass), PC z Windows 10 (w tym również z Game Pass) oraz na platformie Steam.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2021/07/27/microsoft-flight-simulator-available-today-on-xbox-series-x-s-and-xbox-game-pass/

Polecamy również w kategorii Gry