Microsoft Edge Canary wydany na Androida

Microsoft Edge Canary wydany na Androida

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:04
16.04.2021
6801 wyświetlenie

Microsoft po cichu wrzucił Edge Canary do Sklepu Play, wprowadzając do niego przy okazji odświeżony interfejs użytkownika i parę innych zmian. W tym kanale przeglądarka działa w wersji 91 i pozwala na więcej niż jej ogólnodostępny odpowiednik — w tym na dostęp do eksperymentalnych flag i przedpremierowych funkcji.

Najświeższy build w kanale Canary nosi numer 91.0.858.0, a Microsoft obiecuje, że będzie wypuszczał kolejne każdego dnia. Pod tym względem Edge Canary na Androidzie niczym nie różni się od swojego odpowiednika na Windows.

Chcesz być jednym z pierwszych, którzy mogą podejrzeć, co nowego? Kanały wersji zapoznawczej Microsoft Edge są teraz dostępne dla urządzeń mobilnych! Jest to Microsoft Edge w kanale Canary na Androida. Canary będzie dostarczany codziennie, abyście byli na bieżąco z naszymi postępami. Wasz feedback jest tym, co pomaga nam udoskonalać [Edge], dlatego pobierzcie go teraz i dajcie nam znać, co myślicie.
— Microsoft

Generalnie doświadczenie użytkownika obu wersji — Canary i Stable — jest zbliżone, a różnice są drobne. Na plus wersji zapoznawczej wypada dostęp do edytora flag, ale są też minusy, takie jak brak opcji podglądu listy do przeczytania. Również układ menu różni się od tego w istniejącej wersji Edge.

Edge Canary

Informacja o uruchomieniu programu Edge Insider na urządzeniach mobilnych nie jest wielkim zaskoczeniem, jako że gigant z Redmond ujawnił niedawno swoje plany przejścia na wspólną bazę kodu dla Edge na PC, Androida i iOS, co pozwoli ujednolicić proces rozwojowy. Na chwilę obecną wszelkie zmiany muszą być wykonywane po trzykroć, a to znacząco spowalnia wprowadzanie innowacji w Edge.

Microsoft Edge Canary na urządzenia z Androidem można już pobrać bezpłatnie ze sklepu Google Play.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-edge-canary-is-now-available-on-android-with-a-new-ui-update/

Polecamy również w kategorii Edge na Androidzie