Logo firmy, szybkie linki Office i bezpieczniejsza skrzynka w Outlook

Logo firmy, szybkie linki Office i bezpieczniejsza skrzynka w Outlook

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
13:52
12.04.2021
2026 wyświetleń

Jeśli korzystacie z Outlooka w przeglądarce i na smartfonach z Androidem i iOS, mamy dla Was dobre wiadomości. Wersje te otrzymały w ostatnich dniach kilka przydatnych funkcji (i zapowiedzi funkcji), które usprawnią pracę z klientem poczty — zwłaszcza w połączeniu z pozostałymi aplikacjami Office, w środowisku firmowym oraz w kontekście bezpieczeństwa. Szczegóły poniżej.

Szybkie linki Office w Outlook.com

Większość użytkowników Outlooka zapewne dobrze wie, jak dobrze jest on połączony z pozostałymi aplikacjami Microsoft 365. Teraz zarówno w Outlook.com, jak też aplikacjach Poczta i Kalendarz w Windows 10 można znacznie szybciej przejść do tych aplikacji — a konkretnie do Worda, Excela, PowerPointa i OneNote.

Outlook

Dostęp do wybranych Office Web Apps jest właśnie wdrażany dla wszystkich użytkowników. Szybkie linki do internetowych aplikacji Office pokazują się w lewej belce menu. Może minąć jakiś czas, nim zobaczymy zmianę u siebie.

Logo firmy w Outlook na Androida i iOS

Do tej pory nie istniała różnica pomiędzy logo Exchange Server i Hotmail w mobilnej wersji Outlooka, co oznacza, że czasem trzeba było zgadywać, które z kont jest służbowe, a które prywatne. Na szczęście zmienia się to za sprawą wsparcia dla logo firmowego. Aplikacja będzie wyświetlać logo organizacji zdefiniowane w Azure Active Directory.

Outlook

Logo będzie dobrze widoczne w obszarze nawigacji po lewej stronie i podczas tworzenia wiadomości czy wydarzeń kalendarza. Funkcjonalność ta pozwoli łatwo odróżnić konta służbowe od osobistych — już na pierwszy rzut oka. Warto zaznaczyć, że logo nie będzie pokazywane, gdy użytkownik ma tylko jedno konto, gdy logo nie jest zdefiniowane w Azure AD i/lub gdy z jednej aplikacji korzysta wielu użytkowników ze służbowym kontem z tej samej dzierżawy. Funkcjonalność zacznie być wdrażana na początku maja i potrwa to do końca czerwca.

Bezpieczniejsza skrzynka w Outlook na Androida

Microsoft Outlook otrzymał aktualizację na Androidzie, która podnosi numer wersji do 4.2112.1 i wprowadza bardzo przydatną nowość. Funkcja ta ułatwia identyfikację maili od nadawców spoza organizacji, co pomaga ustrzec się przed spamem i zagrożeniami phishingiem. Na górze wiadomości użytkownicy zobaczą nową etykietę, której stuknięcie pokaże adres e-mail nadawcy. Jak czytamy na liście zmian:

Program Outlook ułatwia identyfikację wiadomości e-mail od nadawców spoza Twojej organizacji w celu ochrony przed zagrożeniami związanymi z niechcianymi wiadomościami i wiadomościami wyłudzającymi informacje. Jeśli administrator to skonfiguruje, w przypadku wiadomości e-mail będzie dostępna nowa etykieta zewnętrzna, a adresy e-mail nadawców będzie można przeglądać, naciskając daną etykietę zewnętrzną u góry wiadomości e-mail.

Outlook na Androidzie został niedawno wyposażony we wbudowaną obsługę załączników iCS, ulepszenia wyszukiwania, możliwość utworzenia konta e-mail Outlook i możliwość odtwarzania wiadomości. Aplikację można pobrać bezpłatnie ze Sklepu Play.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/organization-logos-in-outlook-for-ios-and-android/

Polecamy również w kategorii Outlook na Androidzie