LinkedIn pozwala już dodać wiele doświadczeń u tego samego pracodawcy

LinkedIn pozwala już dodać wiele doświadczeń u tego samego pracodawcy

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:45
07.08.2018
3966 wyświetleń

Nasza osobista ścieżka kariery jest naszą wizytówką, dlatego ważne jest, byśmy mogli ją zaprezentować w możliwie czytelny sposób. Jeśli w sekcji doświadczeń zamieściliśmy więcej niż jedną pozycję, nasz profil LinkedIn jest odwiedzany nawet 29 razy częściej. Co jednak w przypadku, gdy pełniliśmy więcej funkcji u jednego pracodawcy? Teraz będziemy mogli to zaprezentować we właściwy sposób.

LinkedIn

Jeden z najważniejszych requestów użytkowników LinkedIn dotyczył możliwości pokazania osobistej historii z uwzględnieniem wielu doświadczeń, by widoczny był rozwój kariery na podstawie poszczególnych funkcji u jednego pracodawcy. "Usłyszeliśmy was i jesteśmy podekscytowani, udostępniając nowy sposób zaznaczenia waszej ścieżki kariery w sekcji doświadczeń na waszym profilu. Ta nowa funkcja w pojedynczej sekcji automatycznie grupuje kolejne pozycje, które zajmowaliście w tej samej organizacji" - wyjaśnia Ian Brooks z LinkedIn.

Jak to działa? Jeśli pełniliśmy różne funkcje, podlinkowane do tej samej strony organizacji, stają się one teraz automatycznie zgrupowane. Dzięki temu możemy naświetlić wiele ról w danej organizacji bez obawy, że pozostałe nasze wcześniejsze doświadczenia zostaną zepchnięte na koniec profilu. Nowy design zaczyna być właśnie wdrażany w amerykańskiej wersji serwisu na PC i telefony, natomiast w pozostałych regionach pojawi się w następnych tygodniach.

LinkedIn

Jeśli używamy już LinkedIn, zapewne poświęciliśmy czas, by dodać do profilu nasze doświadczenia zawodowe. Możemy jednak nasz profil uatrakcyjnić. Brooks radzi, byśmy dodali nie tylko nasze prace od 9 do 5, ale też prace jako freelancer, prace dorywcze, wolontariaty i projekty jednorazowe.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blog.linkedin.com/2018/august/6/make-your-experience-stand-out-with-the-new-linkedin-experience-

Polecamy również w kategorii Rozwiązania dla biznesu