"Łącze do Windows" może trafić na pozostałe telefony Samsunga

"Łącze do Windows" może trafić na pozostałe telefony Samsunga

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:25
23.08.2019
1444 wyświetlenia

Galaxy Note10 chyba najbardziej spośród wszystkich urządzeń zbliżył się do idei "Surface Phone", bowiem Microsoft pracował z Samsungiem nad dodaniem do niego ekskluzywnych funkcji, takich jak szybki link do aplikacji Twój telefon czy pełne wsparcie dla udostępniania w niej ekranu. Na pierwszy plan wysuwa się tu widżet "Łącze do Windows", który póki co jest obecny tylko w Note10. Wygląda jednak na to, że oficjalnie trafi na starsze telefony.

Łącze do Windows jest rzeczą dostępną tylko w nowej linii Galaxy Note10, ale niedawno użytkownicy znaleźli sposób, by włączyć ją też na starszych modelach Samsunga z OneUI opartym na Androidzie Pie. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj. Okazuje się tymczasem, że nie trzeba będzie ręcznie ładować pakietu APK, by z tej funkcjonalności korzystać. Łącze do Windows zostało bowiem dodane do systemu, począwszy od aktualizacji OneUI 2.0.

Wbrew pozorom ma to spore znaczenie, ponieważ pozwoli większej liczbie użytkowników Androida doświadczyć udoskonalonej integracji pomocnika aplikacji Twój telefon z komputerami z Windows. Nie będzie też konieczny zakup nowego flagowca, który przecież nie należy do najtańszych. Wspomniana integracja sprawuje się najlepiej właśnie na Galaxy Note10 — lepiej niż na telefonach, na których trzeba samodzielnie instalować aplikację Twój telefon. Przykładem tego jest choćby możliwość przesyłania ekranu na dowolny PC z Windows 10 bez użycia Bluetooth, a wkrótce też możliwość odbierania połączeń komórkowych bezpośrednio na PC.

Microsoft wspominał też wcześniej, że Łącze do Windows w nieodległej przyszłości trafi na inne telefony Galaxy, choć nie wiadomo jeszcze, na które modele. Najpewniej chodziło o Galaxy S10, a być może też i S9 czy Note9.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowscentral.com/older-samsung-galaxy-handsets-may-also-be-getting-microsofts-improved-link-windows-integration

Polecamy również w kategorii Android