Menu kategorii
 • Koniec Slacka na Windows Phone

  Koniec Slacka na Windows Phone

   Wojciech Błachno
  Wojciech Błachno
  10:08
  18.06.2018
  919 wyświetleń

  Istnieje zdecydowanie większe prawdopodobieństwo, że kolejny news na temat Windows Phone będzie dotyczyć następnej aplikacji, której wydawca porzuca wsparcie dla tego systemu, niż że jakaś nowa aplikacja się na nim pojawiła. To nie dziwne, skoro sam Microsoft położył już dużą kreskę na Windows Phone. Tak jest i tym razem, a z Windows Phone znika największy konkurent Teams, czyli Slack.

  Slack na Windows Phone

  Twórcy aplikacji poinformowali o tym fakcie użytkowników w specjalnym komunikacie oraz w ogłoszeniu na stronie internetowej. Jeszcze przez jakiś czas aplikacja będzie oczywiście dostępna i będzie można ją pobrać ze sklepu, lecz nie ma co liczyć na nowe aktualizacje. Więc z czasem aplikacja ta stanie się niepełnowartościowa, a finalnie całkowicie zakończy swój żywot. Dotyczy to również ewentualnych błędów, które, jeśli wystąpią, to nie zostaną usunięte.

  To będzie ostatnia wersja Slacka na Windows Phone. Zawiera szereg ulepszeń, takich jak poprawki błędów i lepszą obsługę plików i mamy nadzieję, że zadziała tak długo, jak tego potrzebujesz. Dziękujemy bardzo za wsparcie, opinie oraz za korzystanie ze Slack.

  Slack jest bardzo popularnym narzędziem ułatwiającym komunikację i kooperację w ramach firmy czy zespołu. O wartości tej usługi świadczy fakt, że Microsoft rozważał jego wykupienie, lecz zdecydował się jednak opracować własne, konkurencyjne rozwiązanie czego efektem jest Microsoft Teams. Co ciekawe, Microsoft już wcześniej zakończył wsparcie na Windows Phone między innymi dla aplikacji Teams, Yammer czy Skype dla firm. Zdecydowanie jest to naturalny i zrozumiały krok, ponieważ używanie przestarzałych i niewspieranych już przez producenta systemów nie jest zalecane w warunkach korporacyjnych, gdzie bezpieczeństwo i stabilność działania jest kluczowa.

  Teraz istnieją jedynie dwie mobilne platformy — iOS i Android. Microsoft rozwija swoje aplikacje (w tym również Teams) na obu z nich, konkurując ze Slackiem o palmę pierwszeństwa. Na chwilę obecną Slack zdecydowanie prowadzi, lecz wynika to głównie z faktu, że jest darmowy, w przeciwieństwie do aplikacji Microsoftu. Teams również zmierza do tej formy dystrybucji, co powinno nieco przechylić szalę.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.neowin.net/news/slack-bids-adieu-to-windows-phone-app-wont-receive-further-updates

  Polecamy również w kategorii Windows Phone