Komunikacja RCS i funkcjonalność kopiuj-wklej wkraczają do aplikacji Twój telefon

Komunikacja RCS i funkcjonalność kopiuj-wklej wkraczają do aplikacji Twój telefon

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
13:59
17.02.2020
641 wyświetlenie

Aplikacja Twój telefon oferuje już chyba pełny zakres możliwości we współpracy ze wszystkimi telefonami z Androidem (w odpowiednio aktualnej wersji), niemniej jednak urządzenia Samsunga po raz kolejny będą o krok do przodu. W wyniku współpracy Microsoftu i Samsunga wybrane funkcje aplikacji trafiały najpierw na flagowe modele Galaxy, na których nota bene działały lepiej. Kolejna nowość znów staje się ich udziałem.

Nowością tą jest RCS (Rich Communication Suite), czyli oparta na IP alternatywa dla SMS, która udostępniana jest od lat, choć nadal podchodzą do niej z rezerwą zarówno operatorzy, jak i użytkownicy. Format ten jest bardziej rozwinięty multimedialnie i przypomina raczej nowoczesne aplikacje czatu pokroju iMessage aniżeli tradycyjne wklepywanie tekstu rodem z epoki przedsmartfonowej. Co istotne, komunikacja za pomocą RCS nie ogranicza się do telefonów.

RCS wkracza teraz do aplikacji Twój telefon, o czym powiadomił Roberto Bojorquez, Group Program Manager z zespołu Your Phone. Póki co implementacja ma się ograniczać do urządzeń Samsunga z ich natywną aplikacją SMS ustawioną jako domyślną. Jak informuje Bojorquez, Microsoft współpracował z zespołem Samsung Messages i w efekcie wsparcie dla RCS trafi do aplikacji Łącze do Windows (Samsungowy skrót do funkcjonalności Twojego telefonu), począwszy od linii Galaxy S20. Obsługa tych wiadomości będzie oczywiście możliwa z poziomu aplikacji Twój telefon na PC z Windows.

Warto też wspomnieć o innej nowości w aplikacji Twój telefon, ekskluzywnej dla urządzeń Samsunga. Chodzi o obsługę funkcjonalności kopiuj-wklej pomiędzy Androidem i Windows 10, od niedawna dostępnej dla modeli Galaxy S20, Galaxy S20+, Galaxy S20 Ultra i Galaxy Z Flip. Spodziewamy się, że za jakiś czas zarówno ta, jak i wcześniej omawiana funkcjonalność trafią na telefony kolejnych producentów, by ostatecznie współpracować z każdym urządzeniem z Androidem.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-brings-rcs-messaging-to-the-your-phone-app-but-only-for-some/

Polecamy również w kategorii Android