Kolejne zmiany w mobilnych aplikacjach Outlook, OneDrive i SwiftKey

Kolejne zmiany w mobilnych aplikacjach Outlook, OneDrive i SwiftKey

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:50
19.09.2019
805 wyświetleń

Chociaż aplikacje mobilne Microsoftu aktualizowane są dosyć często, dzisiejszy dzień jest pod tym względem wyjątkowy. Wcześniej pisaliśmy już o zmianach w Microsoft Launcher na Androida i Microsoft Teams na iOS. Teraz weźmiemy pod lupę kolejne aplikacje mobilne: Outlook, OneDrive i SwiftKey.

Outlook na Androida doczekał się ciekawej funkcji, dzięki której poradzimy sobie z limitami załączników. Aktualizacja 4.0.15 wprowadza możliwość kompresowania wideo bezpośrednio w aplikacji Outlook. Pozwoli to zaoszczędzić zarówno miejsce w pamięci, jak też transfer. To w zasadzie jedyna odnotowana zmiana w tej wersji.

OneDrive na iOS doczekał się tymczasem ciemnego motywu. Jeśli na naszym urządzeniu zainstalowany jest iOS 13, wystarczy włączyć ciemny motyw w ustawieniach systemu. Microsoft czekał na to wydanie systemu Apple'a (podobnie jak na wydanie Androida 10), by móc zintegrować obsługę motywów z systemem. Outlook będzie automatycznie przełączał się na ciemny motyw w zależności od wybranego przez nas ustawienia, a w przypadku wersji na Androida — również gdy włączymy tryb oszczędzania energii. Microsoft zapowiedział też, że OneDrive na iOS zacznie wgrywać zdjęcia w formacie HEIF zamiast JPG.

SwiftKey w wersji na iOS również otrzymał parę nowości. Aktualizacja została udostępniona właśnie dziś, by towarzyszyła wydaniu iOS 13. Pierwszą zmianą jest oczywiście wsparcie dla ciemnego motywu, który w iOS 13 jest ustawieniem obejmującym cały system. Druga zmiana to możliwość tworzenia konta używając funkcji Sign In with Apple. Innymi słowy logujemy się kontem Apple, podobnie jak do niektórych usług możemy zalogować się kontem Google, Facebook czy Microsoft.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-rolling-out-dark-mode-for-onedrive-ios-app/

Polecamy również w kategorii Office na Androidzie