Jak przywrócić Charm Bar w Windows 10?

Jak przywrócić Charm Bar w Windows 10?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:50
15.10.2014
1 komentarz
6290 wyświetleń

Wraz z premierą poglądowej wersji Windows 10 pewne elementy interfejsu uległy zmianom. Tak stało się z paskiem bocznym, który po raz pierwszy pojawił się w Windows 8. By go uruchomić, wystarczyło najechać kursorem na prawy dolny lub górny róg ekranu. Windows 10 nie daje już takiej możliwości, ale... od czego są modyfikacje?

Windows 10 nadal wspiera Charm Bar, ale dojście do niego wygląda zupełnie inaczej. By go uruchomić, należy kliknąć niewielkie, wysuwane menu przy lewej krawędzi pasku tytułu okna aplikacji Modern. Użytkownicy, którzy przywiązali się do panelu bocznego, znanego z Windows 8, nie mają jednak powodów do zmartwień. Dzięki moderowi o wdzięcznym pseudonimie CyclingGuyNOLA powrót do tej funkcjonalności będzie możliwy.

Charm Bar

Wszystko to za sprawą niewielkiej aplikacji o nazwie PopCharms. Ten prosty plik wykonywalny (.exe) po uruchomieniu domyślnie utworzy ikonę w systemowej części paska zadań i za jej pomocą możliwe będzie wyłączenie funkcjonalności. Gdy aplikacja jest uruchomiona, umieszczenie kursora w którymś z prawych rogów ekranu uruchomi panel boczny - dokładnie tak, jak w Windows 8/8.1. Aplikację możemy dodać do autostartu, by Charm Bar był dostępny przy każdorazowym uruchomieniu systemu. Jeśli nie chcemy korzystać z dodatkowych rozwiązań, zawsze możemy otworzyć panel boczny kombinacją klawiszy Windows Key + C.

Należy pamiętać, że aplikacja pochodzi z zewnętrznego źródła i nie jest oficjalnie wspierana przez Microsoft. Biorąc pod uwagę również to, że Windows 10 znajduje się aktualnie w fazie beta, aplikację pobieramy i uruchamiamy na własną odpowiedzialność. PopCharms pobierzemy bezpłatnie z serwisu OneDrive.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/windows-10-how-to-get-the-charms-bar-back-using-the-mouse

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

  • stens 14:39 16.10.2014

    Po uruchomieniu PopCharms nie działa kombinacja klawiszy win=C

Skomentuj

Autor