Internet Explorer 10 niedługo utraci wsparcie. Microsoft zaleca migrację do IE 11

Internet Explorer 10 niedługo utraci wsparcie. Microsoft zaleca migrację do IE 11

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
13:29
29.01.2020
1837 wyświetleń

Rok temu Microsoft zapowiedział, że firmy używające Windows Server 2012 i Windows Embedded 8 Standard wkrótce będą mogły zacząć używać Internet Explorer 11. Aby ułatwić migrację, wkrótce potem wydano samodzielną aktualizację, która instaluje IE 11. Można ją pobrać z Microsoft Update Catalog i opcjonalnie poprzez Windows Update oraz Windows Server Update Services (WSUS).

Pod koniec sierpnia Microsoft przypominał, że organizacje będą miały czas do stycznia 2020 r., by ukończyć przejście z IE 10 do IE 11. Teraz gigant zapowiada, że przeglądarka w tej starszej wersji dostanie finalną aktualizację 11 lutego. Po tej dacie zaprzestane będą wszystkie aktualizacje, opcje płatnej asysty wspierającej i aktualizacje zawartości technicznej IE 10.

Aby migracja była jeszcze łatwiejsza, w lutym status samodzielnej aktualizacji do IE 11 zmieni się z Opcjonalnej na Rekomendowaną. Dla użytkowników Windows Update oznacza to, że aktualizacja będzie dostępna w sekcji Ważne, a nie Opcjonalne. Typ aktualizacji we WSUS zostanie ustawiony jako Rekomendowana.

Po instalacji IE 11 zalecane jest doinstalowanie ostatniej aktualizacji zbiorczej dla IE 11 dla Windows Sever 2012 i Windows Embedded 8 Standard, co pozwoli utrzymać bezpieczeństwo. W kolejnych miesiącach aktualizacje IE 11 będą dołączane do comiesięcznych pakietów zbiorczych, a także pozostaną dostępne jako "Cumulative Update Internet Explorer 11" w Microsoft Update Catalog i WSUS.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/windows-it-pro-blog/reminder-ie10-end-of-support-for-windows-server-2012-and-windows/ba-p/1133329

Polecamy również w kategorii Internet Explorer