Menu kategorii
 • Informacje służbowe

  Informacje służbowe

   Paweł Wujczyk
  Paweł Wujczyk
  00:00
  22.08.2006
  7359 wyświetleń

  Podczas tworzenia wielu publikacji, musieliśmy w wyznaczone miejsca wpisywać informacje o imieniu, nazwisku, adresie i innych informacjach. Aplikacja Microsoft Office Publisher 2007 potrafi uzupełniać pola adresowe automatycznie o ile wcześniej stworzymy szablon ww. danych.

  Otwórzmy program i wybierzmy typ publikacji Broszury.

  Spójrzmy teraz na prawą część okna. Znajduje się tam sekcja Informacje służbowe. Właśnie w tym miejscu możemy wybrać jakie informacje mają zostać dołączone do strony. Jeżeli stworzymy więcej niż jeden schemat informacji np. dla nas i dla współpracownika, właśnie w tym miejscu będzie można wybrać, które nazwisko zostanie umieszczone na publikacji.

  Rozwińmy omawianą listę i wybierzmy na niej pozycję Utwórz nowy.... Na ekranie pokaże się okno do którego musimy wpisać nasze informacje adresowe. Mamy możliwość dodania również loga oraz motta. W dolnej części okna znajduje się pole Nazwa zestawu informacji służbowych, w tym miejscu umieszczamy nazwę, która będzie identyfikowała wpisane dane na liście w głównym oknie programu. Po uzupełnieniu pól zapisujemy dane klikając przycisk Zapisz.

  W pasku po prawej stronie został umieszczony profil z danymi. Wybierzmy teraz publikację Moduły.

  Zwróćmy uwagę, że wszystkie dane adresowe zostały automatycznie uzupełnione.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Publisher 2007