Gry i aplikacje w Windows 10 bez limitu klatek na sekundę

Gry i aplikacje w Windows 10 bez limitu klatek na sekundę

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:17
11.05.2016
4606 wyświetleń

Jeszcze w zeszłoroczne wakacje wchodzący na rynek Windows 10 okrzyknięto najlepszym systemem dla graczy. Słowa te mają poparcie wśród użytkowników Steam, spośród których aż 39,51% korzysta z nowego systemu (dla porównania - Windows 7 ma tu 39,54% udziałów). W międzyczasie Microsoft zrobił kilka kolejnych ukłonów w stronę społeczności graczy, by wreszcie wprowadzić długo wyczekiwaną funkcję - odblokowanie FPS, czyli pozbycie się ograniczeń klatek na sekundę. 60 FPS, a może więcej? To żaden problem!

Na blogu deweloperskim DirectX Developer pojawiła się informacja, że oprócz tradycyjnego pakietu poprawek i łatek we wczorajszym Patch Tuesday do Windows 10 trafiły też nowości zorientowane na UWP i DirectX 12. "Jako bezpośrednia odpowiedź na wasz feedback, z radością ogłaszamy wydanie nowych uaktualnień Windows 10, które czynią gry jeszcze lepszymi dla deweloperów gier i graczy" - zapowiedział Microsoft. Wspomniane nowości zawierają się w dwóch punktach:

  1. Wsparcie dla AMD Freesync™ i NVIDIA G-SYNC™ w grach i aplikacjach UWP.
  2. Odblokowanie limitu klatek na sekundę w w grach i aplikacjach UWP.

Kiedy gry i aplikacje mogą skorzystać z tych funkcji, będą one dostępne dla użytkowników Windows 10. W bliskiej przyszłości spodziewane jest wsparcie ze strony Gears of War: UE i Forza Motorsport 6: Apex. Uaktualnienie trafiło do wszystkich urządzeń, tym niemniej można je także pobrać bezpośrednio.

Forza Motorsport 6: Apex

Microsoft postanowił też poświęcić nieco uwagi nadchodzącym nowościom dla graczy: "W ciągu ostatnich miesięcy wnieśliśmy granie w Windows 10 na nowy poziom, dzięki partnerstwu z Microsoft Studios, które dostarczyło znaczących tytułów, takich jak Gears of War: Ultimate Edition, Rise of the Tomb Raider, Quantum Break i Forza Motorsport 6: Apex (Beta), wszystkie ze wsparciem dla DirectX 12 i Universal Windows Platform. Owe tytuły, podobnie jak inne kluczowe dla DirectX 12 gry, takie jak Ashes of the Singularity i Hitman, dowodzą jednoznacznie, że Windows 10 JEST dobrym miejscem dla graczy! Przy okazji - Forza Apex jest darmowa, więc jeśli chcecie nie kosztującej nic demonstracji mocy DirectX 12 na waszym PC, sprawdźcie ją koniecznie!".

Przy okazji Microsoft zapowiedział, że możemy spodziewać się dalszego rozwoju DirectX 12 pod kątem łączenia wielu kart graficznych i nowych, robiących wrażenie gier z wykorzystaniem DirectX 12 w najbliższe wakacje i jesień.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.msdn.microsoft.com/directx/2016/05/10/unlocked-frame-rate-and-more-now-enabled-for-uwp/

Polecamy również w kategorii DirectX