GitHub Classroom już dostępne jako rozszerzenie dla Visual Studio Code

GitHub Classroom już dostępne jako rozszerzenie dla Visual Studio Code

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:21
12.08.2021
1691 wyświetlenie

Microsoft wypuścił niedawno rozszerzenie Github Classroom, które umożliwia przeglądanie zadań klasowych i rozpoczynanie z nimi pracy za pomocą jednego kliknięcia. Pozwala ono otwierać zadania, synchronizować swoje postępy z powrotem do GitHub i przeglądać automatyczne wyniki testów — bezpośrednio w darmowym środowisku Visual Studio Code.

Podczas pracy z zadaniami grupowymi można wyświetlić innych uczniów w swojej grupie i wspólnie edytować oraz debugować w czasie rzeczywistym. Dodatkowo rozszerzenie pozwala przeglądać i odpowiadać na feedback, który zostawił nauczyciel, bez potrzeby opuszczania edytora. Jak piszą twórcy, zarządzanie i organizacja klasy jest łatwiejsza dzięki GitHub Classroom. Pozwala ono śledzić i zarządzać zadaniami na tablicy, automatycznie przyznawać oceny i pomagać uczniom tam, gdzie utknęli — wszystko podczas używania GitHub.

Rozszerzenie pozwala bezboleśnie wystawiać oceny. Dzięki automatyzacji testów uczniowie będą mogli natychmiast sprawdzić wyniki, a nauczyciele zaoszczędzą czas. Umożliwia też dawanie feedbacku, w tym żądanie zmian, zostawianie komentarzy i przesyłanie opinii. Github Classroom daje też lepszy wgląd w pracę ucznia. Pozwala m.in. sprawdzić, na czym utknął uczeń i pomóc mu w powrocie dzięki kontroli wersji. W zadaniach grupowych umożliwia przeglądanie indywidualnych kontrybucji uczniów w GitHub.

Github Classroom (Preview) można już pobrać bezpłatnie z Visual Studio Marketplace. Więcej informacji znajduje się też na oficjalnej stronie projektu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://marketplace.visualstudio.com/items?itemName=GitHub.classroom

Polecamy również w kategorii Visual Studio