Gears 5 największą premierą Microsoftu tej generacji

Gears 5 największą premierą Microsoftu tej generacji

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:14
16.09.2019
780 wyświetleń

Najnowsza część franczyzy Gears of War ukazała się na początku września i według dzisiejszego raportu stała się rekordzistką, jeśli chodzi o pierwszy tydzień po premierze dla własnej gry na tę generację Xboksa. Microsoft poinformował, że Gears 5 przyciągnął ponad 3 miliony graczy w pierwszy weekend, a także ustanowił nowe rekordy w Xbox Game Pass oraz wśród gier wydanych przez Xbox Game Studios.

Wyniki z pierwszego tygodnia okazały się dwa razy lepsze niż przy debiucie Gears of War 4 i uczyniły Gears 5 najmocniej ogrywanym w ciągu pierwszego tygodnia tytułem Xbox Game Studios od czasu Halo 4 z 2012 roku. Pierwszy tydzień obejmuje czterodniowy okres wczesnego dostępu, który rozpoczął się w piątek, 6 września i był ekskluzywny dla posiadaczy edycji Ultimate i subskrybentów Xbox Game Pass Ultimate. Microsoft dodaje, że Gears 5 na PC wypadł prawie trzy razy lepiej od poprzednika i zaliczył najlepszy jak dotąd debiut w Xbox Game Pass dla PC oraz najlepszy debiut jako gra Xbox Game Studios na Steam.

We wtorek Gears 5 stał się ogólnodostępny na całym świecie, a do sprzedaży detalicznej trafiła edycja standardowa, a także dedykowane zestawy Xbox One X i Xbox One S. Stworzono też promocję dla graczy komputerowych: Gears 5 został dołączony do 3-miesięcznej subskrypcji Xbox Game Pass dla PC oferowanej klientom procesorów AMD Ryzen i kart graficznych AMD Radeon.

Ogłoszona przez IGN jedną z najlepszych i najbardziej wszechstronnych gier akcji ostatnich czasów, gra została ciepło przyjęta przez graczy i krytyków. W serwisie Metacritic osiągnęła średią ocenę użytkowników 8.7, co czyni z niej szóstą najlepszą grą na Xbox One.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2019/09/16/gears-5-breaks-records-as-biggest-launch-for-any-xbox-game-studios-game-this-generation/

Polecamy również w kategorii Gry