Gdzie są zapisane pliki?

Gdzie są zapisane pliki?

 Damian Więcławek
Damian Więcławek
00:00
15.05.2017
8790 wyświetleń

Podobnie jak w skrzynce pocztowej, tak samo w Skype można wysyłać w wiadomości załączniki. Jest to przydatna funkcja, gdyż wszystko mamy w jednym oknie podczas rozmowy, a wysłanie i odebranie załącznika zajmuje niewiele czasu. Niemniej problemem może okazać się brak wiadomości zawierającej dany załącznik. Jak w takim razie znaleźć plik? Czy Skype zapisuje pliki? W tej poradzie postaramy się na to pytanie odpowiedzieć.

  1. Wszystkie odebrane pliki niebędące obrazami, powinny zostać zapisane w folderze My Skype Received Files. Aby się do niego dostać, należy wpisać ścieżkę dostępu do owego folderu. Naciskamy na klawiaturze Win + R, wpisujemy %appdata%/Skype\My Skype Received Files i klikamy OK.
  2. Może zdarzyć się tak, że nie mamy włączonej opcji automatycznego zapisywania odebranych plików. Czyli jeżeli odebraliśmy plik i go nie zapisaliśmy oraz wiadomość została usunięta, to nie mamy możliwości jego odnalezienia. Włączenie opcji automatycznego zapisu plików znajdziemy w opcjach programu Skype. Przechodzimy na zakładkę Narzędzia i klikamy Opcje.
  3. Teraz przechodzimy na zakładkę Ustawienia wiadomości.
  4. gdzie zapisują się pliki

  5. W tej sekcji odnajdujemy obszar Kiedy odbieram plik i sprawdzamy ustawienia. Automatyczne zapisywanie plików możemy ustawić, zaznaczając opcję zapisz wszystkie pliki do:, a następnie zaznaczając opcję Automatycznie odbieraj przesyłane pliki.
  6. gdzie są pliki

Funkcja autozapisu plików jest włączona. Oczywiście docelowy folder nie musi być tym domyślnym. Możemy go zmienić, klikając przycisk Zmień folder, wybierając dogodną lokalizację i zatwierdzając.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Porady Skype