Facebook starał się zrekrutować Scotta Guthriego z Microsoft. Bezskutecznie

Facebook starał się zrekrutować Scotta Guthriego z Microsoft. Bezskutecznie

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:07
08.11.2019
883 wyświetlenia

Giganci technologiczni zatrudniają czasem takich specjalistów, o których inni się wręcz biją. W Microsoft są to choćby Brad Smith czy właśnie Scott Guthrie. Podczas gdy wielu uważa, że ten pierwszy mógłby wyciągnąć Facebooka z kłopotów dzięki swym umiejętnościom Chief Legal Officera, to gigant mediów społecznościowych bardziej starał się pozyskać tego drugiego. Szef Azure był przez Facebooka bardzo pożądany — tak przynajmniej wynika z wyciekłych dokumentów, na które w tym tygodniu powołał się NBC.

Do konkretnych rozmów menadżerów wysokiego szczebla w Facebook (fragment poniżej) dotarła Karissa Bell z Mashable. Wynika z nich, że Facebook usilnie próbował zrekrutować Guthriego w 2014 roku. Potwierdza to również Ina Fried z Axios. Scott Guthrie dołączył do Microsoft w 1997 roku i stał się szanowanym liderem wywodzącym się z Microsoft Developer Division, gdzie wywierał na firmę presję, by poszerzyła horyzonty i włączała więcej otwartoźródłowych narzędzi oraz technologii poza własną platformą. Guthrie jest postacią dobrze rozpoznawalną. Występował na wielu konferencjach Microsoftu poświęconych Azure — praktycznie zawsze w czerwonej koszulce polo, jego znaku rozpoznawczym.

Jak wyjaśnia Ina Fried, jej źródła twierdzą, że Facebook próbował zwerbować Guthriego w okresie, który okazał się kluczowy dla obu firm. Guthrie przed długi czas kierował deweloperskimi poczynaniami Microsoftu, by później przejąć stery Azure, a także działów deweloperskich i oprogramowania biznesowego. Kiedy w 2014 roku nowym CEO został Satya Nadella, Scott Guthrie przejął jego dotychczasowe obowiązki. Co ciekawe, większość jego kolegów dopiero teraz dowiaduje się o propozycjach, które składał mu Facebook. Ostatecznie odmówił, ale kto wie... Może sprawy potoczyłyby się inaczej, gdyby w 2014 r. nie doszło do zmiany CEO.

Większych oporów, by przejść do konkurencji, nie miał natomiast Gabriel Aul. Swoją karierę w Redmond zaczął w 1992 roku, a jego ostatnim stanowiskiem był Corporate Vice President zespołu Windows Engineering System. Najbardziej znany jest jednak z dowodzenia programem Insider, który obecnie skupia ok. 15 milionów testerów. Gabe poinformował o rozpoczęciu pracy dla Facebooka pod koniec czerwca tego roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.geekwire.com/2019/facebook-reportedly-heavily-recruited-microsoft-cloud-chief-scott-guthrie-no-avail/

Polecamy również w kategorii Facebook