Facebook i Messenger podnoszą minimalne wymagania. Co ze słabszymi Lumiami?

Facebook i Messenger podnoszą minimalne wymagania. Co ze słabszymi Lumiami?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:32
17.10.2016
1904 wyświetlenia

Microsoft może się już chwalić dostępnością oficjalnych aplikacji Facebooka, Messegnera i Instagrama na Windows 10 i Windows 10 Mobile. Druga strona medalu jest taka, że aplikacje zostały zaimportowane za pośrednictwem technologii OSMeta z iOS Objective-C, przez co bywają z nimi problemy. Gdyby tego było mało, Facebook ustawił nowe minimalne wymagania dla swojej aplikacji.

Od teraz na stronie aplikacji Facebook przeczytamy, że minimalne wymagania wynoszą 2 GB pamięci RAM. Jak wiadomo, w przypadku smartfonów wcale nie łatwo o spełnienie tych wymagań. Można nawet założyć, że w pierwszej dziesiątce znajdziemy więcej urządzeń z 1 GB czy nawet 512 MB RAM. Czy znaczy to, że Facebooka na słabszych smartfonach nie zainstalujemy i nie uruchomimy? Nie. Oznacza to tyle, że urządzenia te nie będą wspierane przez wydawcę i mogą pojawić się problemy z działaniem.

Już po wprowadzeniu zmian aplikację przetestowano na paru telefonach oficjalnie nie spełniających wymagań, takich jak Lumia 640 czy Lumia 650 z 1 GB RAM. Nie odkryto żadnych błędów czy wybrakowanej funkcjonalności. To samo można powiedzieć o aplikacji Instagram, co do której nie ustalono jednak tak rygorystycznego limitu. Z drugiej strony warto mieć na uwadze, że Facebook i Messenger cieszą się oficjalnym wsparciem tylko na kilku flagowych modelach, wliczając w to HP Elite x3, Lumię 950 czy Acer Jade Primo. W przyszłości może się więc okazać, że do smartfonów z 512 MB lub 1 GB RAM nie będą docierać nowe aktualizacje funkcjonalne.

Niezależnie od ilości posiadanego RAMu, omawiane aplikacje wciąż można bez problemu pobrać na smartfony z Windows 10 Mobile. Pobierzecie je za darmo ze Sklepu Windows: Instagram, Facebook, Messenger.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.winbeta.org/news/minimum-ram-requirement-for-facebook-and-messenger-now-up-to-2gb

Polecamy również w kategorii Facebook