Facebook Beta z nowymi funkcjami do pobrania z Microsoft Store

Facebook Beta z nowymi funkcjami do pobrania z Microsoft Store

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:08
22.11.2019
3514 wyświetlenia

Choć dziś użytkownicy Facebooka większość czasu spędzają w aplikacji mobilnej, to wciąż istnieje aplikacja na PC. Nie jest i nigdy nie była ona tak dobra jak wersja na telefony, dlatego użytkownicy Windows 10 wybierają raczej wersję przeglądarkową. Coś tam się jednak rusza. Facebook Beta jest dalej rozwijany, a pakiet nowych funkcjonalności trafił właśnie do aktualizacji, którą można pobrać z Microsoft Store. Pytanie tylko, czy w ogóle warto sobie tym zawracać głowę.

Facebook Beta dla Windows 10 traktowany jest raczej po macoszemu. Aplikacja ta miała najwięcej sensu w czasach, gdy Windows Phone był jeszcze liczącą się siłą, a w Windows 8 na PC forsowany był styl pracy z aplikacjami Modern. Wprawdzie w tym roku aplikacje Facebook, Messenger, a także Instagram przestały działać na "Mobilnych Okienkach", ale desktopowy klient Facebooka jest nadal żywy. Właśnie otrzymał on garść nowych funkcji, takich jak:

  • Możliwość permanentnego usuwania wysłanych wiadomości.
  • Wprowadzenie nowych motywów (ciemny, szary).
  • Możliwość wysyłania plików.
  • Tryb pełnoekranowy.
  • Możliwość ukrywania czatów.
  • Nowa ikona.
  • Zaktualizowane emotikony.

Jeśli korzystacie z Facebooka na co dzień w jego najbardziej aktualnych aplikacjach — na telefonie lub w przeglądarce — to powyższe „nowości” mogą wydać się Wam spóźnione o wiele miesięcy. I tak jest w istocie. Jak na ironię, „Beta” w nazwie tej aplikacji mogłaby wskazywać, że do użytkowników będą docierały wczesne, rozwojowe funkcje. Nic bardziej mylnego. Facebook Beta na PC jest mocno opóźniony względem pozostałych klientów i aktualizowany bardzo rzadko, chyba tylko po to, by móc pochwalić się wsparciem dla Windows 10. Wsparcie to jednak jest dalekie od ideału, a „Beta” w nazwie oznacza, że aplikacja jest po prostu permanentnie niedopracowana.

Jakby tego było mało, nowe funkcje będą udostępniane etapami, dlatego nie wszyscy otrzymają je od razu. Jeśli jednak taka forma korzystania z Facebooka odpowiada Wam najbardziej, aktualizację możecie pobrać z Microsoft Store.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/that-improved-facebook-beta-app-for-windows-10-is-now-available-for-download/

Polecamy również w kategorii Facebook