Edge umożliwia otwieranie i instalowanie aplikacji PWA z paska adresu

Edge umożliwia otwieranie i instalowanie aplikacji PWA z paska adresu

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:00
31.01.2023
566 wyświetleń

Witryny zainstalowane na komputerze jako aplikacje w wielu miejscach działają podobnie jak "zwykłe" aplikacje. Możemy przykładowo otwierać je z menu Start, paska zadań czy skrótu na pulpicie. Microsoft wprowadza tymczasem do przeglądarki Edge nowy sposób otwierania aplikacji PWA.

Microsoft Edge zyskał możliwość otwierania aplikacji PWA bezpośrednio z paska adresu. Jeśli już zainstalowaliśmy jakąś witrynę jako aplikację, wówczas pojawi się ona na wysuwanej z paska adresu liście sugestii, gdzie będziemy mogli ją po prostu kliknąć. Funkcjonalność pojawiła się już w wydaniu Edge Canary. Jak to wygląda w praktyce — można zobaczyć na poniższym GIF-ie udostępnionym przez użytkownika Leopeva64-2.

Microsoft Edge PWA - źródło: Leopeva64-2

Aplikacje PWA w sugestiach paska adresu to najwyraźniej ekskluzywna funkcja Microsoft Edge, która nie pochodzi z projektu Chromium, lecz jest dziełem deweloperów z Microsoft stworzonym bezpośrednio dla tej przeglądarki. Jeszcze nie wiadomo, jak wielu użytkowników będzie korzystać z tej metody wyszukiwania i otwierania aplikacji ani jakie będą ich odczucia z tym związane.

Oprócz tego Microsoft testuje też nowy przycisk "Zainstaluj aplikację" na pasku adresu (również dostępny ekskluzywnie w Edge Canary). Po wejściu na stronę, którą można zainstalować, wystarczy kliknąć przycisk, wpisać własną nazwę aplikacji (lub pozostawić oryginalną) i kliknąć "Dodaj", aby mieć później szybki dostęp do aplikacji we własnym oknie.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.reddit.com/r/MicrosoftEdge/comments/107ti0d/microsoft_is_promoting_the_installation_of/

Polecamy również w kategorii Edge