Edge Beta na Androida gotowy na premierę nowej wersji Edge w Windows 10

Edge Beta na Androida gotowy na premierę nowej wersji Edge w Windows 10

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
11:35
31.12.2019
984 wyświetlenia

Już 15 stycznia nastąpi premiera nowej odsłony przeglądarki Edge i Microsoft zaczął przygotowywać swój ekosystem do tego wydarzenia. Pewna subtelna zmiana z tym związana pojawiła się w Edge Beta na Androidzie i zauważył ją Zac Bowden. Dotyczy ona procesu synchronizacji z przeglądarką desktopową. Od teraz Microsoft będzie poniekąd oferować dwie wersje Edge - tą klasyczną i nową wersję bazującą na silniku Chromium.

Choć nowa przeglądarka zastąpi w Windows 10 tę klasyczną, która zostaje ukryta, to skazani na starą wersję wciąż będą użytkownicy starszych wersji Dziesiątki. Będzie ona udostępniana od wersji April 2018 Update w górę. Po aktualizacji w Ustawieniach przeglądarki na telefonie zmianie uległa sekcja Synchronizacja. Od teraz dostępne są tam dwie opcje - The new Microsoft Edge oraz Microsoft Edge Legacy.

Nowy Edge poza Windows 10, trafi też po raz pierwszy na inne systemy i platformy. By zainstalować go na Windows 7, Windows 8 i 8.1 czy MacOS, konieczne będzie pobranie instalatora. Proces instalacji wygląda podobnie do każdej z pozostałych przeglądarek bazujących na Chromium. Nowa odsłona Edge zapowiada się naprawdę obiecująco i ma spore szanse zyskać dużą popularność, choć oczywiście walka z monopolistą rynku, czyli Chrome, nie będzie łatwa.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/edge-beta-on-android-now-lets-you-choose-between-sync-with-edge-chromium-or-edge-legacy

Polecamy również w kategorii Edge na Androidzie