Dodatkowe akcje bez wychodzenia z Outlook na telefonie

Dodatkowe akcje bez wychodzenia z Outlook na telefonie

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:31
06.05.2019
856 wyświetleń

Microsoft ogłasza dziś nową funkcję dla mobilnego Outlook na iOS i Androida, która pozwala nam zrobić więcej bez wychodzenia z aplikacji. Wsparcie dla Actionable Messages oznacza, że kiedy dostaniemy maila z opcją podjęcia akcji - np. zaakceptowania zaproszenia na wydarzenie w kalendarzu, przyznania dostępu do funkcji w systemie czy odpowiedzi w ankiecie - możemy to zrobić wewnątrz samej wiadomości bez potrzeby opuszczania skrzynki odbiorczej lub przełączania się między aplikacjami.

Microsoft pracuje ze społecznością deweloperów, by integrować narzędzia, zadania i doświadczenia z wiodących aplikacji, sprowadzając wprost do waszego emaila pracę, którą normalnie wykonywalibyście w innych aplikacjach. Używając funkcji Actionable Messages wraz z technologią Adaptive Cards, deweloperzy mogą dostarczać wiadomości do Outlook, tak aby klienci pozostawali w kontekście tego, co robią, i mogli szybko podjąć działanie. Outlook dla Windows i Outlook w przeglądarce wspierają już Actionable Messages, a w następnych miesiącach klienci będą mogli podejmować akcje również w Outlook na urządzeniach mobilnych z iOS i Androidem.
– Eugenie Burrage, Microsoft

Partnerzy, którzy utworzą swoje Actionable Messages z Adaptive Cards, będą mogli porozumiewać się z użytkownikami niezależnie od urządzenia. Wspierane platformy to Outlook w przeglądarce, dla Windows i iOS, jeśli klienci używają technologii synchronizacji Microsoftu. Wsparcie w Outlook na Androidzie zostanie włączone w najbliższych tygodniach, a w Outlook na komputerach Mac - latem tego roku.

Jak zostało wspomniane, Microsoft współpracuje z dostawcami wiodących rozwiązań, by integrować je z aplikacją Outlook. Istotni partnerzy, których usługi są na chwilę obecną zgodne z Actionable Messages, to m.in. SurveyMonkey, Freshworks, ServiceNow i Sage.

Użytkownicy, którzy używają technologii synchronizacji Microsoftu, otrzymają dostęp do Actionable Messages automatycznie. W tym momencie technologia jest dostępna dla wszystkich kont Outlook.com i zostanie udostępniona dla wszystkich kont Office 365. Proces ma się zakończyć w następnych miesiącach.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/Outlook-Blog/Actionable-Messages-in-Outlook-mobile-help-you-act-fast-on-the/ba-p/483559

Polecamy również w kategorii Outlook na Androidzie