DirectX 12 nieosiągalny dla Windows 7

DirectX 12 nieosiągalny dla Windows 7

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:36
15.11.2014
3064 wyświetlenia

DirectX 12 prezentuje się obiecująco. Dramatyczne wręcz zwiększenie wydajności w grach przy jednoczesnym zmniejszeniu poboru mocy to marzenie każdego gracza, zwłaszcza posiadaczy laptopów. Microsoft ogłosił, że nowe biblioteki DirectX zostaną udostępnione wraz z Windows 10 w (drugiej) połowie 2015 r. Co z użytkownikami Windows 7?

AMD ogłosiło właśnie, że DirectX 12 nie zostanie udostępniony dla Windows 7 (i analogicznie również starszych generacji systemu). Wieści pochodzą od Richarda Huddy'ego, Chief Gaming Scientist z AMD, który podczas swojej prezentacji na PDXLAN przyznał: "Jest jedna rzecz, która nie przydarzy się DX12. Tak, DX12 nie nadejdzie dla Windows 7." Nie było to specjalnym zaskoczeniem - w styczniu 2015 r. Windows 7 przejdzie do pierwszej fazy wygaszenia wsparcia.

Gdy DirectX 12 zadebiutuje wraz z Windows 10, Windows 7 będzie znajdował się w tej fazie cyklu życia, w której nie będzie już otrzymywać nowych dodatków i rozszerzeń (nie wliczając aktualizacji bezpieczeństwa). Najprawdopodobniej właśnie to stanowi powód, dla którego nowy DX nie trafi do systemu. Microsoft jak dotąd potwierdził jedynie, że DirectX 12 zostanie zaimplementowany w Windows 10. W formie aktualizacji trafi również do Windows 8/8.1 i jako pakiet SDK do deweloperów Xbox One.

Póki co nie padły jeszcze słowa o zgodności architektury, ani też Microsoft nie przedstawił swojego stanowiska w sprawie Windows 7. Mamy nadzieję, że dowiemy się na ten temat więcej na przestrzeni najbliższych miesięcy.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.windowscentral.com/directx-12-wont-be-made-available-windows-7-users-according-amd

Polecamy również w kategorii DirectX