Czy jest ktoś, kto będzie tęsknić? Microsoft zamyka usługę Remix 3D

Czy jest ktoś, kto będzie tęsknić? Microsoft zamyka usługę Remix 3D

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
21:49
10.07.2019
556 wyświetleń

Microsoft bardzo chciał wypromować technologię 3D. Przybierało to różne formy, od rozwiązań AR i VR, po taką niepotrzebną bzdurkę, jaką była nowa wersja aplikacji Paint, tym razem z dopiskiem... a jakże, 3D. To się niestety nie udało i użytkownicy nie bardzo zrozumieli, dlaczego Microsoft chce zamienić klasycznego Painta, którego najważniejszą cechą jest prostota, na coś tak przeładowanego niepotrzebnymi funkcjami.

Prawdopodobnie porażka Painta 3D spowodowana jest po części porażką Windows Mixed Reality, z czym nowy Paint łączyło bardzo wiele. Innym poszkodowanym, którego śmierć oficjalnie dziś zapowiedziano, jest Remix 3D.

Usługa ta służyła użytkownikom Painta 3D do szybkiego udostępniania oraz pobierania projektów 3D. Dostępna jako element Painta 3D, ale również aplikacji Zdjęcia oraz w formie strony internetowej pod adresem remix3d.com . Użytkownicy tej usługi otrzymali właśnie mailowe powiadomienie o zamknięciu tej usługi w dniu 10 stycznia 2020 roku. Natomiast 7 sierpnia zostanie wyłączona możliwość dodawania nowych projektów.

Reklama

Microsoft zaleca pobranie projektów, które zgromadziliśmy w tej usłudze już teraz, by przypadkiem nie stracić ich bezpowrotnie. Tym samym kończy się pewna era 3D w świecie technologii Microsoftu. Trudno określić, czy jest na to po prostu za wcześnie, czy ogólnie jest to kiepski pomysł. Korzystaliście z tej usługi w Windows 10? Będziecie za nią tęsknić? Dajcie znać w komentarzach!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/its-official-microsoft-is-retiring-remix-3d-early-next-year/

Polecamy również w kategorii Oprogramowanie