Cyfrowy świat w chmurze Microsoftu. Skrót wystąpienia Satya Nadelli na Build 2019

Cyfrowy świat w chmurze Microsoftu. Skrót wystąpienia Satya Nadelli na Build 2019

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
13:36
07.05.2019
1569 wyświetleń

Jeśli nie mieliście wczoraj czasu, by obejrzeć, co miał do powiedzenia Satya Nadella podczas swojego wystąpienia w trakcie półtoragodzinnego Vision Keynote, to spokojnie - jeszcze nic straconego! Wystąpienie CEO Microsoftu zostało w całości nagrane, a Microsoft udostępnił na swoim kanale na YouTube jego 5-minutowy skrót. Nadella opowiada o czterech głównych platformach - Azure, Dynamics 365, Power Platform - Microsoft 365 - oraz o rynku gier i o tym, jak Microsoft może pomóc programistom zwiększyć swoją produktywność.

Nadella kilkukrotnie podkreślał, jak dużą rolę odgrywa Azure i jak wiele firm korzysta z rozwiązań Microsoftu. Chwalił się również tym, że aż 95% firm z rankingu Fortune 500, który klasyfikuje największe amerykańskie przedsiębiorstwa, wykorzystuje Azure. Zaznaczył, że najważniejszy w tym wszystkim jest człowiek - czyli użytkownik. To on stanowi centrum, wokół którego skupione są różnego rodzaju usługi. Usługi te generują ogromną ilość danych. Jest to baza danych o ludziach i o ich relacjach z innymi ludźmi.

Co ciekawe, CEO poruszył również temat rozwoju gier, w którym Microsoft widzi naprawdę ogromny potencjał. Tutaj ponownie - gracz jest centrum. By pomóc deweloperom tworzyć najlepsze gry, Microsoft udostępnia wiele narzędzi wchodzących w skład Microsoft Game Stack - oczywiście wszystko wspomagane potęgą chmury Azure. Dla przypomnienia, Build 2019 potrwa do jutra, a wszystkie najciekawsze informacje na temat tej konferencji, zapowiedzi i premiery znajdziecie w naszych aktualnościach na CentrumXP.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://youtu.be/rIJRFHDr1QE

Polecamy również w kategorii Wydarzenia specjalne