Menu kategorii
 • Cortana straci pewne funkcje w Windows Phone 8.1

  Cortana straci pewne funkcje w Windows Phone 8.1

   Łukasz Klimkiewicz
  Łukasz Klimkiewicz
  09:35
  27.12.2018
  393 wyświetlenia

  Tuż przed końcem roku Microsoft ma złą wiadomość dla użytkowników Windows Phone 8.1, a dotyczy ona Cortany. Funkcjonalność wirtualnej asystentki zostanie ograniczona do odpowiadania na pytania i zarządzania powiadomieniami, a wyłączona zostanie funkcja wyświetlania nagłówków wiadomości.

  Użytkowników mobilnego systemu Microsoftu jest coraz mniej, szczególnie Windows Phone 8.1. Już ponad rok temu Microsoft zapowiedział, że rezygnuje z dalszego rozwoju tej konkretniej wersji, ale w przypadku Windows 10 Mobile nie jest wcale lepiej. Użytkownicy otrzymują głównie poprawki bezpieczeństwa i drobne aktualizacje aplikacji.

  Teraz, po uruchomieniu Cortany na Windows Phone 8.1 można przeczytać informacje, że od początku stycznia wirtualna asystentka będzie wyświetlać jedynie przypomnienia o zapisanych wydarzeniach oraz będzie odpowiadać na pytania. Oznacza to, że główna i najważniejsza funkcjonalność zostanie zachowana, a aplikacja nie będzie wyświetlać nagłówków wiadomości. Przynajmniej na razie będzie to tak wyglądać, bo ostatnio mówi się, że przyszłość Cortany jest niepewna i spekuluje się, że Microsoft porzuci rozwój swojej wirtualnej asystentki.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.onmsft.com/news/windows-phone-8-1-users-to-lose-some-cortana-features-in-january

  Polecamy również w kategorii Windows Phone