Cortana staje się bardziej rozmowna w Microsoft Launcher Beta 5.7

Cortana staje się bardziej rozmowna w Microsoft Launcher Beta 5.7

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
12:51
25.07.2019
737 wyświetleń

Ten cały Asystent Google to w Polsce furory nie zrobił - powiedziało wielu użytkowników telefonów z Androidem. Trzeba jednak docenić fakt, że język polski jest w ogóle obsługiwany. Nie można tego niestety powiedzieć o konkurencji, w tym o asystentce Cortanie od Microsoftu. Cortana dostępna jest w Windows 10 oraz na telefonach z iOS i Androidem. W przypadku Androida została zintegrowana między innymi z aplikacją Microsoft Launcher. Do wersji testowej 5.7 tej aplikacji wprowadzono zmiany między innymi do ekranu asystentki.

Microsoft Launcher

Nowy wygląd przypomina to, co zaprezentowano na konferencji Build. Zmiany mają usprawnić konwersację między asystentką a użytkownikiem, dzięki czemu stanie się ona bardziej naturalna. Podobnie działa to właśnie w asystencie Google. Szkoda tylko, że polscy użytkownicy Launchera mogą o tym tylko pomarzyć, bo Cortana nie rozumie polskiego. Nie rozumie i niestety raczej nigdy nie zrozumie.

To rzecz jasna nie wszystkie nowości, jakie wprowadza ta aktualizacja. Zmieniono też wygląd kanału informacyjnego. W Microsoft Launcher podzielony on jest na trzy części - Przegląd (gdzie znajdziemy widgety), Wiadomości oraz Oś czasu (synchronizowana między urządzeniami). Karty te zostały przeniesione na dół ekranu, by ułatwić do nich dostęp na rosnących wciąż ekranach smartfonów. Co ważne, daną kartę musimy teraz kliknąć, by do niej przejść i nie działa już gest przeciągania, który nie zawsze działał poprawnie.

Reklama

Ponadto aktualizacja zawiera szereg poprawek i usprawnień. Jest to oczywiście wersja testowa, więc na pewno nie wszystko działa w niej poprawnie. Wszystkie błędy powinny jednak zostać usunięte do zakończenia testów i oficjalnej publikacji wersji 5.7. Microsoft Launcher można pobrać wprost ze Sklepu Google Play.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-launcher-57-beta-introduces-conversational-ui-for-cortana

Polecamy również w kategorii Microsoft Launcher