Ciemny motyw w mobilnym Outlook na wyciekłych renderach

Ciemny motyw w mobilnym Outlook na wyciekłych renderach

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:21
15.07.2019
937 wyświetleń

W zeszłym roku Microsoft zapowiedział, że ciemny motyw trafi do Outlooka na iOS i Androida, dzięki czemu mobilna aplikacja stanie się spójna z pozostałymi wersjami. Od tamtych ogłoszeń trochę już minęło i wygląda na to, że zmiana nadejdzie całkiem niedługo. W Sieci pojawiły się nowe zrzuty ekranu przedstawiające ciemny motyw interfejsów poczty, kalendarza i wyszukiwania.

Jak twierdzi redakcja Windows Central, rendery są oficjalne, jednakże nie jest jasne, przez kogo zostały udostępnione. Tak czy inaczej Zac Bowden zapewnia o ich autentyczności. Choć zrzuty ekranu przedstawiają wersję na Androida, to na iOS ciemny motyw prezentować się będzie niemal identycznie. Użytkownicy będą mogli przełączyć się na ciemny motyw z poziomu przycisku szybkiego dostępu w menu "hamburger" lub też w nowej sekcji "Motyw" w ustawieniach aplikacji. Wiadomo też, że na Androidzie pojawi się opcja automatycznego przełączania na ciemny motyw, gdy poziom baterii zejdzie odpowiednio nisko.

Reklama

Android i iOS będą ostatnimi platformami, na których do aplikacji Outlook zawita ciemny motyw. Pojawił się on wcześniej w Outlook na Windows 10, wliczając w to pełną aplikację z Office i lekką aplikację Poczta z Windows 10, a także Outlook w przeglądarce, który zaliczył niedawno sporą aktualizację.

Oba systemy posiadają własne ciemne kompozycje, ogarniające praktycznie cały swój interfejs, a także oferujące API, z których mogą skorzystać deweloperzy aplikacji, by dopasować ich wygląd do wyglądu systemowego. Być może Microsoft czekał z wprowadzeniem ciemnego motywu do Outlooka właśnie na implementację tychże API przez Google i Apple. Tak czy inaczej, skoro widzimy je na renderach, to w aplikacjach powinniśmy je zobaczyć już niebawem.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/dark-mode-for-outlook-mobile-apps-leaks-in-renders

Polecamy również w kategorii Outlook na Androidzie